Yükleniyor Festivaller

Uluslararası Klarnet Festivali

 12 Kasım 2019 @ 18:00 - 18 Kasım 2019 @ 23:30     İstanbul

: / /

“İstanbul Nefes Alıyor” sloganıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, 8. Uluslararası Klarnet Festivali 12-18 Kasım’da İstanbul ve Ankara’da.


Detaylar

Sokak etkinliklerinden salon konserlerine, workshoplardan açıkhava konserlerine ve meydan konserlerinden yarışmalara kadar büyük bir kültür sanat yelpazesiyle 8. Uluslararası Klarnet Festivali bu sene de İstanbul’a nefes aldırıyor.


Program

Goran Bregovic
Bostancı Gösteri Merkezi / İstanbul
12 Kasım 2019

Goran Bregovic
Congresium / Ankara
Ankara
13 Kasım 2019

Yasmin Levy
Congresium / Ankara
14 Kasım 2019

Yasmin Levy
MKM Attila İlhan S. / İstanbul
16 Kasım 2019

Cafe Aman ve Serkan Çağrı
CSO Konser Salonu / Ankara
17 Kasım 2019

Cafe Aman & Serkan Çağrı
MKM Attila İlhan S. / İstanbul
18 Kasım 2019

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
CRR Konser Salonu Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu İstanbul

Farklı kültürleri bir araya getiren, klarnete ruh veren, onu dillendiren ve Türkiye’den dünyaya sesini duyuran büyük ustaların yetiştiği bu topraklarda Uluslararası Klarnet Festivali’nin düzenlenmesi fikri festivalimizin Sanat Direktörü olan dünyaca ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı tarafından geliştirildi.

Tüm dünyada kültürler arası etkileşimi, iletişimi hem işitsel hem de görsel bir zenginlikle sunmayı hedefleyen Uluslararası Klarnet Festivali; yurtiçinden ve yurtdışından çok değerli sanatçıların katılımlarıyla dostluk, barış ve birlik nağmelerini tek nefeste buluşturarak ilkini 2012 yılında Edirne’de gerçekleşti. İkincisine, “İstanbul Nefes Alıyor!” sloganıyla 2013 yılında Kral Medya Grubu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ana sponsorluğunda İstanbul ev sahipliği yaptı. Üçüncü ve dördüncü senesinde Toplum İçin Sanat Derneği (TOİSAD) ile Notist Müzik ortaklığında, Doğuş Holding ana sponsorluğunda gerçekleşen Uluslararası Klarnet Festivali şehrin her alanına; metrolara, meydanlara, tramvay sahneye, Şehir Hatları vapurlarına ve büyük konser salonlarına yayıldı ve bir kent festivali olduğunu kanıtladı.

Festival takipçilerini dünyanın en seçkin müzisyenleriyle buluşturmayı kendine ilke edinen etkinlik, her yıl şehrin yoğunluğundan, sıkıntısından, gürültüsünden bunalmış insanlara şehrin içinde müzik dolu bambaşka bir dünya yaratarak “nefes” almalarını sağlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, NOTİST ve Toplum İçin Sanat Derneği işbirliğiyle Doğuş Grubu, Türk Telekom, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteği ve NTV, NTV Radyo, Kral FM, Radyo Voyage medya sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan 5. Uluslararası Klarnet Festivali’nde dinleyiciler her renk ve zevke hitap edecek müzisyenler ve müzik gruplarıyla festival coşkusunu sonuna dek yaşayacaklar.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak doğan, genç klarnetçilerin kendilerini gösterebileceği, yeteneklerini sergileyebileceği “Genç Nefesler Klarnet Yarışması” her sene festival kapsamında yerini alırken; “Ustaya Saygı Konseri” ülkemizin önde gelen sanatçılarının katılımıyla müzik dünyasında iz bırakan isimlerinin anıldığı ve eserlerinin seslendirildiği festivalin gelenekselleşen simgelerinden biri olarak bu sene de devam ediyor.

<strong>“İstanbul Nefes Alıyor” sloganıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, 7. Uluslararası Klarnet Festivali 8-17 Eylül’de İstanbul’da! </strong>

Sokak etkinliklerinden salon konserlerine, workshoplardan açıkhava konserlerine ve meydan konserlerinden yarışmalara kadar büyük bir kültür sanat yelpazesiyle 7. Uluslararası Klarnet Festivali bu sene de İstanbul’a nefes aldırıyor.

<strong>12 Eylül 2018 Çarşamba</strong>
Cem Karaca Anısına Ustaya Saygı Konseri

<strong>13 Eylül 2018 Perşembe</strong>
İsmail Lumanovski &amp; Dzambo Agusev Orkestra feat. Suzan Kardeş

<strong>15 Eylül 2018 Cumartesi</strong>
Goran Bregovic

<strong>16 Eylül 2018 Pazar</strong>
Buika

<strong>17 Eylül 2018 Pazartesi</strong>
Despina Vandi

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
12 Kasım 2019 @ 18:00
Bitiş:
18 Kasım 2019 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
http://www.klarnetfestivali.com/

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar