Yükleniyor Festivaller
Çevrimiçi Festival
  • Bu festival geçti.

Çağdaş İtalyan Filmleri Festivali

 11 Kasım 2020 - 17 Kasım 2020
Çevrimiçi Festival
    Ankara

: / /

11. İtalyan Filmleri Festivali 11-17 Kasım tarihleri arasında Çankaya Ankara’da gerçekleşiyor.


Detaylar

11. ÇAĞDAŞ İTALYAN FİLMLERİ HAFTASI ANKARA’DA HEM SALON GÖSTERİMLERİYLE, HEM DE ÇEVRİMİÇİ OLARAK DÜZENLENİYOR!

(11-17 KASIM 2020)

İtalyan sinemasının en yeni örnekleri geçmiş yıllarda olduğu gibi Türkiye’de izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Gösterimlerde bu yıl yeni bir format uygulanacak; filmler eşzamanlı olarak hem salonda hem de çevrimiçi olarak yer alacak

İtalya Büyükelçiliği Ankara’nın büyük ilgi gören bir kültür sanat etkinliği olan Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası’nı (11-17 Kasım) onbir yıldır sinemaseverlerle buluşturuyor. İlk yılından bugüne Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yer alan gösterimlerin tümünde salonun hep dolu olması Türk halkının İtalyan kültürüne gösterdiği yoğun ilgi ve talebin de bir göstergesi.

Başkentte bir büyükelçilik tarafından organize edilen başlıca sinema etkinliği olan Çağdaş İtalyan Filmleri Haftası, bu yıl (sanal) kapılarını çevrimiçi olarak ve belirli bir kapasite dahilinde tüm Türkiye’deki sinemaseverlere açıyor.

İçinde bulunduğumuz zor günlerde güçlü bir mesaj vermek ve bu yıl da çok nitelikli filmlerden oluşan bir seçki sunmak istedik. Film Haftası’nda Ferzan Özpetek’in son filmi “Şans Tanrıçası” Türkiye’de ilk kez ve davetiyeli olarak gösterilecek, ardından Guido Chiesa’nın “Çıkar sesini”, Emiliano Corapi’nin “Ev hapsinde aşk”, Matteo Garrone’nin “Pinokyo”, Alessandro Siani’nin “Dünyanın en güzel günü”, Guido Lombardi’nin “Çalınmış günler” ve D’Innocenzo kardeşlerin “Kötü Masallar” adlı filmleriyle devam edecek.

Filmlerle ilgili ayrıntılı bilgilere ve elbette tamamı ücretsiz olan salon ve çevrimiçi gösterim bilgilerine ulaşmak için web sayfamızı ziyaret edebilir, etkinlik broşürünü indirebilirsiniz!

Tüm filmler orjinal dilinde ve Türkçe, İngilizce altyazılıdır.

Ayrıntılı bilgi için: İtalya Büyükelçiliği Kültür Ofisi
ankara.culturale@esteri.it

Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gösterime girecek filmler, eşzamanlı olarak hem salonda hem de çevrimiçi olarak izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gösterime girecek filmler, eşzamanlı olarak hem salonda hem de çevrimiçi olarak izleyicilerin beğenisine sunulacak.İtalyan sinemasının son yapımlarının yer alacağı film haftasında, Ferzan Özpetek’in Türkiye’de ilk kez ve davetiyeli olarak gösterilecek “Şans Tanrıçası” yapımı da bulunuyor. Film, İtalya’nın en iyi filmleri arasında gösteriliyor.Festival, Guido Chiesa’nın “Çıkar Sesini”, Emiliano Corapi’nin “Ev Hapsinde Aşk”, Matteo Garrone’nin “Pinokyo”, Alessandro Siani’nin “Dünyanın En Güzel Günü”, Guido Lombardi’nin “Çalınmış Günler” ve D’Innocenzo kardeşlerin “Kötü Masallar” adlı filmleriyle devam edecek. Türkçe ve İngilizce altyazılı gösterilecek filmler, çevrimiçi olarak İtalyan Büyükelçiliğinin web sayfasından izlenebilecek.


Program

Gösterim programı için tıklayın.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Çağdaş Sanatlar Merkezi Çankaya Ankara

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
11 Kasım 2020
Bitiş:
17 Kasım 2020
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
https://ambankara.esteri.it
İzle

Şehir

Ankara / Türkiye

Organizatör

İtalyan Büyükelçiliği
Telefon:
+90 312 4574200
E-posta:
ambasciata.ankara@esteri.it
Website:
https://ambankara.esteri.it

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar