Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali

 3 Aralık 2021 - 13 Aralık 2021     İzmir    Ücretsiz

: / / /

TAKSAV (Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf) tarafından düzenlenen 9. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali bu yıl 3-13 Aralık tarihlerinde seyirciyle buluşuyor.


İzmir

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

FESTİVALİN BU YILKİ TEMASI: DİRENÇ

Cesaret ve umutla yeşeren hayatlar, dirençle büyür. Direnmenin en büyük seslerinden birisi de sanattır.

Dirençli olmanın yaşamak demek olduğu bir dönemin içinden geçiyoruz. Tüm dünyada mesafeli ve temassız bir yaşamın zorunluluk haline geldiği yeni bir dönemdeyiz. Bu dönemde sosyal devletin ne kadar önemli olduğunu ve gelir dağılımında ki eşitsizliğin en temel hak olan sağlıkta bile nasıl dramlar yarattığını gördük. Bu süreçte sanat ve özelinde tiyatrolar çok ciddi sıkıntılara düşmesine rağmen, kitlelere ulaşmak için dayanışma başta olmak üzere her türlü aracı kullanarak başka bir dünyanın mümkün olduğunu kanıtladılar.

Yüzyıllardır, insanlığın yaşadığı yıkım ve felaketlere rağmen tiyatro, topluma umut, cesaret, dayanışma ve direnme gücü vermeye devam etti, ediyor.

“Mücadele eden kaybedebilir ama mücadele etmeyen çoktan kaybetmiştir” diyen Brecht bize yeni bir dünya için yol gösteriyor.

“Yaşanır bir dünya için Sanat” diyen TAKSAV; Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’nin 9.’sunda, “DİRENÇ” teması ile 3-13 Aralık 2021 tarihleri arasında, sahnelerde buluşmayı umut ediyor.

Nazım Hikmet’in direncimizi çok da iyi besleyen dizeleriyle çağrımızı yineleyelim,

“Mesele esir düşmekte değil,
Teslim olmamakta bütün mesele”.


“Festival şehrin her yerinde” şiarı ile düzenlenen İzmir Tiyatro Festivali sadece İzmir merkezde değil, ilçeleri ile birlikte tüm İzmir’de gerçekleşecek. Şehrin birçok salonunda, 19 ayrı sahne (Kültürpark İzmir Sanat, Karşıyaka Hikmet Şimşek Kültür Merkezi, Ziya Gökalp Kültür Merkezi, Deniz Baykal kültür Merkezi, Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi, Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi,Konak Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi, Güzelyalı Kültür Merkezi, Türkan Saylan Kültür Merkezi, Gaziemir Atatürk Kültür merkezi, Karabağlar Muzaffer İzgü Sahnesi, Yaşar Üniversitesi salonu, Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu, Seferihisar Çağan Irmak Sahnesi, Menemen Kubilay Kültür Merkezi ile İnönü Kültür Merkezi, Bayraklı İsmet İnönü Kültür Merkezi, Tepekule, Buca Olimpik Havuz Salonu) ve sokaklarında izleyici ile buluşacak.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 5

Your page rank:


İzmir Tiyatro Festivali Tiyatro Festivali Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali Sanat Festivalleri Tiyatro Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
3 Aralık 2021
Bitiş:
13 Aralık 2021
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

İzmir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar