Yükleniyor Festivaller

Şavşat Veliköy Kar Güreşleri Festivali

Artvin her yıl ilginç Şubat ayında kar güreşi müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.

Şölen havasında geçen karşılaşmalara bu yıl Ardahan, Erzurum, İstanbul, Kocaeli, Tokat, Rize, Samsun ve Sivas dışında Gürcistan, İran ve Ukrayna’dan da toplam 174 sporcu katılacak. 1370 rakımlı Veliköy’de yapılacak müsabakalarda toplam 60 bin liraya yakın ödül dağıtılacak.

Artvin Valiliği, Şavşat Kaymakamlığı, Veliköy Muhtarlığı ve Veliköy Kültür ve Dayanışma Derneği iş birliğiyle bin 370 rakımlı köyde düzenlenecek olan güreşlere, Artvin’in yanı sıra Rize, Ardahan, Kocaeli, Tokat, Erzurum, İstanbul, Sivas ve Samsun illerinden ve Gürcistan, İran, Ukrayna ile Azerbaycan’dan pehlivanlar katılması bekleniyor.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.
facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Veliköy Şavşat Artvin

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Tarih:
1 Şubat
Saat:
12:00 - 21:00
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

Artvin / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar