Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Aliağa Karadenizliler Festivali

 30 Ocak 2021 @ 12:00 - 31 Ocak 2021 @ 21:00     İzmir

: / / /

3. Aliağa Karadenizliler Hamsi Festivali Ocak ayı sonunda İzmir Aliağa’da gerçekleşiyor.


Nerede?

İzmir

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

devamını oku... kapat

İzmir’in Aliağa ilçesinde bu sene 2. si gerçekleşecek olan Karadenizliler Hamsi Festivali, 29 Ocak ve 2 Şubat tarihlerinde düzenlenecek.
Aliağa Karadenizliler derneğinin düzenlediği 2. Hamsi Festivali 29 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Aliağa Demokrasi Meydanı’nda yapılacak.

Aliağa Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği (ALKARDER) Demokrasi Meydanı’nda hamsi festivali düzenledi. Hamsi festivali 2 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

Aliağa Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği (ALKARDER) 2. Hamsi Festivalini düzenledi. 2 Şubat Pazar gününe kadar Demokrasi Meydanı’nda devam edecek festival hakkında açıklamalarda bulunan dernek üyesi Metin Şentürk, “Organizasyonumuzu Aliağa Karadenizliler Derneği düzenliyor. Etkinliğin amacı sosyal kültürel faaliyetlerde bulunmak ve birlik beraberliğimize katkı sağlamak. Festivalde Karadeniz’in yöresel tatlarının, yöresel lezzetlerinin ve Türkiye’mizin çeşitli yörelerinden gelen farklı lezzetleri Aliağalı vatandaşlarımızla buluşturmak amaçlanıyor. Aynı zamanda halkımıza Cuma günü karalahana çorbası ikramı yapacağız. Cumartesi günü muhlama ikramı yapacağız. Pazar günü de hamsi ikramı yapacağız. Tüm halka ücretsiz olacak bu ikramlarımız. Bir dizi konser düzenlemek istiyoruz. Lakin Malatya ve Elazığ’da meydana gelen deprem sebebiyle biz de hassasiyet göstererek gerek denek başkanımız Erol Mete bey gerek Belediye Başkanımız Serkan Acar direktifleri doğrultusunda hafta sonuna kadar olan konserlerimizi iptal ettik. Ama hafta sonu konserimizi başkanlarımızın izni olursa yapmayı planlıyoruz. Tüm Aliağa halkını çevre ilçelerde ki vatandaşlarımızı etkinliğimize davet ediyoruz. Amacımız toplum olarak bir arada olabilmek ve insanlarımızı kaynaştırabilmek. Bir diğer amacımız ise kültürümüzü diğer insanlara aktarabilmek.” ifadelerini kullandı.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
30 Ocak 2021 @ 12:00
Bitiş:
31 Ocak 2021 @ 21:00
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

İzmir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar