Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Phaselis Festivali

 9 Eylül 2019 @ 21:00 - 14 Eylül 2019 @ 23:30     Antalya    Ücretsiz

: / / / / /

Kemer Belediyesi ve Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Phaselis Festivali, 09 – 14 Eylül 2019 tarihleri arasında Phaselis Antik Kenti’nde gerçekleştirilecek.


Nerede?

Antalya


Detaylar

devamını oku... kapat

Festivalin açılış gecesi, Türkiye’nin en tanınmış yaylı çalgılar dörtlülerinden Borusan Quartet ve Çaykovski Konservatuvarı’nda doktora derecesi almış, yurt içi ve yurtdışında birçok uluslararası festivalde orkestralı ya da solo konserler vermiş piyano virtüözü Gökhan Aybulus konseri ile olacak. Esen Kıvrak (1.keman), Özgür Baskın (2. Keman), Efdal Altun (Viyola) ve Çağ Erçağ’dan (Viyolonsel) oluşan Borusan Quartet ve piyanist Gökhan Aybulus, 9 Eylül akşamı Phaselis Antik Kenti’nde verecekleri açılış konserinde, seyircileri Arjantin’den Türkiye’ye müzikal bir yolculuğa çıkaracak. Konserde, tango deyince akla gelen en ünlü müzisyen ve bando neonculardan Astor Piazzolla’nın çok sevilen besteleri ile Ulvi Cemal Erkin’in Piyanolu Beşli’sini Borusan Quartet piyanist Gökhan Aybulus ile birlikte yorumlayacak.

Türkiye’de Tango müziğinin sevilmesinde oldukça etkili isimlerden biri olan Gustavo Battistessa  ise festivalin ikinci gününde sanatseverlerle bir araya gelecek. Arjantin tango müziğinin en  belirgin üç formu olan tango, milango ve valslerin yanı sıra unutulmayan Türkçe tango eserleriyle festivaldeki yerini alacak olan bando neon sanatçısına, gecede tango dansçıları da eşlik edecek.

Antalya’da yaşayan ve müzik kariyerlerinde önceliği Caz’a vermiş olan müzisyenlerden  oluşan Akra Jazz Band ise Türkiye’nin önde gelen caz vokalistlerinden Cansu Nihal Akarsuile birlikte sahne alacak. Festivalin dördüncü gününde sanatseverlerle buluşacak olan grup, farklı coğrafyalara ait dünyaca ünlü caz şarkılarını kendi yorumlarıyla seslendirecek.

Müzik otoriteleri tarafından günümüzün önde gelen keman virtüözlerinden biri olarak tanınan Cihat Aşkın ve Türk Valsleri ise festivaldeki bir diğer isim olacak. Cobos, Dmitriev, Yoel Levi, Shmolo Mintz, Roby Lakatos ve Ida Haendel gibi dünyaca ünlü müzisyenler ile aynı sahneyi paylaşarak, dünyanın dört bir yanında konserler veren sanatçı, 13 Eylül Cuma akşamı saat 21.00’de Phaselis Antik Kenti’nde dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Festivalin son gününde ise dünyaca ünlü müzisyenlerin yanı sıra ülkemizin önde gelen solistleri ile yaptığı albümlerle adından söz ettiren prodüktör, aranjör ve piyanist Emir Ersoy, “RocKuba” adını verdiği yepyeni projesiyle sahnede olacak. Emir Ersoy, “Haydi Gel İçelim, Cambaz, Tastamam, Paramparça, Resimdeki Gözyaşları, Sakın Gelme, Yaşamak Var Ya, Sabır ve Senden Daha Güzel” parçalarının yeraldığı RocKuba adlı albümünü birkezde antik kentin mistik atmosferinde seslendirecek.

 


Program

PHASELİS FESTİVALİ PROGRAMI

09 Eylül 2019

21:00 – Borusan Quartet & Gökhan Aybulus

10 Eylül 2019

21:00 – Gustavo Battistessa “Orquesta La Loca Turka”

12 Eylül 2019

21:00 – Akra Jazz Band feat Cansu Nihal Akarsu

13 Eylül 2019

21:00 – Cihat Aşkın ve “Türk Valsleri”

14 Eylül 2019

21:00 – Emir Ersoy “Rockuba”

Kaynak: Phaselis Antik Kenti’nde festival

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
9 Eylül 2019 @ 21:00
Bitiş:
14 Eylül 2019 @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , , ,

Şehir

Antalya / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar