Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Kızkalesi Film Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Kızkalesi Film Festivali

13 Eylül 2018 @ 12:00 - 15 Eylül 2018 @ 22:00

Kızkalesi Film Festivali 13-15 Eylül’de Mersin Erdemli’de düzenleniyor.


Nerede?

Kızkalesi Mersin

Bu festival bir süredir yapılmamaktadır. Belirtilen tarih festivalin en son gerçekleştiği tarihe aittir. Festivalle ilgili güncel gelişmeler olduğunda FestTR'den ulaşabilirsiniz.

Detaylar

Bu yıl 1.si düzenlenen Kızkalesi Film Festivali, Akdeniz Bölgesi’nde ve Türkiye’de sinema endüstrisinin gelişimine destek olmak ve film endüstrisinin yönünü şehrimize çevirmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilecektir.

Coğrafi koşulları ve iklimi dolayısıyla yılın 10 ayı güneşli bir havası olan, ılıman ve tropikal bir iklime sahip, yemyeşil Toros Dağları ile masmavi Akdeniz’in arasında bulunduğundan doğal bir plato olma özelliği taşır. Bu da film endüstrisi için malzemesi bol bir bölgeyi ifade eder.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte film sektörünün ürünleri nicel olarak artarken, aynı oranda nitel olarak gelişimini de sağlamak temel amacımız. Daha nitelikli ve daha çarpıcı filmlerin bölgemizde üretilmesini hedefliyoruz.

Tarihi Kızkalesi’nde gerçekleştireceğimiz 1. Kızkalesi Film Festivali’nin, seyirci ile sanatçı arasındaki bağı güçlendireceğine, çeşitli ödüllerle yeni sinemacıları teşvik edileceğine, sektöre dair sorunların çözümüne ortak olacağına inanıyoruz.

Doğa, tarih ve kültür turizmine uygun olan şehrimizin adının sanatın her dalıyla olduğu gibi sinema sanatıyla da anılmasını, bölge halkının sinemanın duayenleriyle aynı platformda buluşabilmesini ve bu şehrin marka değerine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Başlangıç:
13 Eylül 2018 @ 12:00
Bitiş:
15 Eylül 2018 @ 22:00
Mersin
Mersin, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon