Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Kızkalesi Film Festivali

 13 Eylül 2018 @ 12:00 - 15 Eylül 2018 @ 22:00     Mersin

: / /

Festival Navigation

Kızkalesi Film Festivali 13-15 Eylül’de Mersin Erdemli’de düzenleniyor.


Nerede?

Kızkalesi İçel (Mersin)


Bu festival bir süredir yapılmamaktadır. Belirtilen tarih festivalin en son gerçekleştiği tarihe aittir. Festivalle ilgili güncel gelişmeler olduğunda FestTR'den ulaşabilirsiniz.

Detaylar

devamını oku... kapat

Bu yıl 1.si düzenlenen Kızkalesi Film Festivali, Akdeniz Bölgesi’nde ve Türkiye’de sinema endüstrisinin gelişimine destek olmak ve film endüstrisinin yönünü şehrimize çevirmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilecektir.

Coğrafi koşulları ve iklimi dolayısıyla yılın 10 ayı güneşli bir havası olan, ılıman ve tropikal bir iklime sahip, yemyeşil Toros Dağları ile masmavi Akdeniz’in arasında bulunduğundan doğal bir plato olma özelliği taşır. Bu da film endüstrisi için malzemesi bol bir bölgeyi ifade eder.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte film sektörünün ürünleri nicel olarak artarken, aynı oranda nitel olarak gelişimini de sağlamak temel amacımız. Daha nitelikli ve daha çarpıcı filmlerin bölgemizde üretilmesini hedefliyoruz.

Tarihi Kızkalesi’nde gerçekleştireceğimiz 1. Kızkalesi Film Festivali’nin, seyirci ile sanatçı arasındaki bağı güçlendireceğine, çeşitli ödüllerle yeni sinemacıları teşvik edileceğine, sektöre dair sorunların çözümüne ortak olacağına inanıyoruz.

Doğa, tarih ve kültür turizmine uygun olan şehrimizin adının sanatın her dalıyla olduğu gibi sinema sanatıyla da anılmasını, bölge halkının sinemanın duayenleriyle aynı platformda buluşabilmesini ve bu şehrin marka değerine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
13 Eylül 2018 @ 12:00
Bitiş:
15 Eylül 2018 @ 22:00
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Mersin / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar