Yükleniyor Festivaller

Kepez Uluslararası Folklor Festivali

 28 Ağustos @ 19:00 - 31 Ağustos @ 23:30     Antalya    Ücretsiz

: / / /

Dünya’nın ve Türkiye’nin folklor renklerini buluşturan 5. Uluslararası Folklor Festivali, 28-29-30-31 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

9178198
DD
gün
:
HH
saat
:
MM
dakika
:
SS
saniye
Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

Ev sahibi Kepez Belediyesi, Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından katılacak profesyonel toplulukları ağırlayacak. Farklı yöre ve kültürlerin geleneksel oyunlarının sergileneceği festival, 4 gün boyunca Antalyalılara görsel bir şölen sunacak. Festivale, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Moldovya, Gürcistan, Azerbaycan, İran, Bulgaristan, Burundi, Senegal, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gana ve Romanya katılacak.

Hakkari, Aydın, Gümüşhane, Denizli, Diyarbakır, Ankara, Iğdır, Van, Burdur ve Bursa gibi Türkiye’nin bir çok ilinden folklor ekipleri de festivale katılım sağlayacak.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Kepez Antalya

5. Uluslararası Folklor Festivali, Mehmet Akif Caddesi’nde saat 19.00’daki kortej yürüyüşü ile devam edecek. Geleneksel kıyafetleri ile katılacak olan ekipler, aynı saatte Özdilek AVM önünde gösteri yapacak. Kepez’in her köşesi festival boyunca renkli gösterilere sahne olacak. Konuk ekipler açılış günü saat  21.00’da Dokumapark, Yenidoğan Mahallesi(Pazartesi pazarı yanı) ve Çamlıbel Mahallesi’nde(Kültür Çadırı yanı) gösteriler yapacak. Festivalin ikinci günü ise; saat 20.00’da kortej (MarkAntalya-Kapalıyol-Cumhuriyet Meydanı güzergahı) düzenlenecek. Saat 21.00’da Cumhuriyet Meydanı, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi(Muhtarlık yanı), Zafer Mahallesi(Cumartesi Pazarı), 30 Ağustos Cuma günü ise; Gülveren Mahallesi(Muhsin Yazıcıoğlu Parkı yanı), Atatürk Mahallesi(Yeşil Alan), Baraj Mahallesi(Atila Nizam Parkı),renkli gösterilere sahne olacak. 31 Ağustos Cumartesi sona erecek festivalin gala gecesi saat 21.00’da Kepez Kent Meydanı’nda yapılacak. Varsak Karşıyaka Mahallesi, Ahmet Çeşme Caddesi(Varsak Karakolu karşısı) ve Altınova ASM yanında aynı saatte yapılacak gösterilerle Kepez’in her köşesi Dünya’nın folklor renkleri ile bulaşacak.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
28 Ağustos @ 19:00
Bitiş:
31 Ağustos @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , ,
Website:
https://www.kepez-bld.gov.tr/

Şehir

Antalya / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar