Yükleniyor Festivaller

Gemlik Zeytini Festivali

 30 Ağustos 2020 @ 12:00 - 1 Eylül 2020 @ 23:30     Bursa    Ücretsiz

: / / / /

Bursa’nın Gemlik ilçesinde geleneksel düzenlenen Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali, Eylül ayında yapılacak.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Gemlik Bursa

<strong>Gemlik Kaymakamlığı</strong>,<strong> Gemlik Belediyesi</strong> ve <strong>Gemlik Kent</strong> <strong>Konseyi </strong>ile birlikte organize edilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan <strong>Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali,</strong> "Zeytinin Başkenti Gemlik" temalı organizasyon 7 Eylül Cuma günü başlayacak. 7 Eylül Cuma günü <strong>Gemlik'in </strong>kardeş şehirlerinin protokol ziyaretleri ile başlayacak olan Festival, geleneksel hale gelen festival yürüyüşü ve açılış şenlikleri ile devam edecek. 7 Eylül Cuma gecesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanında stantların da açılışı gerçekleşecek. <strong>Yunanistan </strong>ve <strong>Romanya</strong> ekiplerinin halk oyunları gösteriminin ardından Türk Halk Müziği Sanatçısı Nida Ateş konseri yapılacak.

8 Eylül Cumartesi günü, en uzun kahvaltı sofrası <strong>15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Atatürk Kordonuna </strong>kurulacak. Ayşegül Dede ile masal konseri ve Hacivat Karagöz gösterimleriyle illüzyon gösterimleri güne renk katacak. 81 İl 81 Genç Buluşması da <strong>15 Temmuz Demokrasi Meydanı</strong>nda gerçekleşecek. Kemal Akıt'a ait zeytinlikte, zeytin hasat buluşması da ikinci gün programının en dikkat çekici etkinliği olacak. 8 Eylül gecesi yine 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Neo-Kios ve Argos Kentleri dostluk gecesi tertiplenecek.

<strong>Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali</strong>nin üçüncü gününde <strong>Hamidiye Mahallesinde Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Uzmanı Dr. Ender Saraç </strong>ile söyleşi ve köy günü düzenlenecek. Halk oyunları ve çocuk oyunları ile devam edecek program, <strong>Borusan A.Ş. </strong>tarafından geleneksel hale gelen konser ile son bulacak. Bu yıl Konsere <strong>Mehmet Erdem</strong> katılacak.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
30 Ağustos 2020 @ 12:00
Bitiş:
1 Eylül 2020 @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , ,
Website:
http://www.gemlikzeytinifestivali.com/

Şehir

Bursa / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar