Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller İstanbul Beyoğlu Kültür Yolu Festivali
:

İstanbul Beyoğlu Kültür Yolu Festivali

28 Eylül @ 10:00 - 6 Ekim @ 23:30

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali 28 Eylül-6 Ekim’de sizlerle. 


Nerede?

Beyoğlu Galataport İstanbul İstanbul

Detaylar

Beyoğlu Kültür Yolu; bir şehrin somut ve somut olmayan kültürel mirasını gelecek kuşaklara aktaran bir markalama projesidir.

Şehrin somut mirası olan binaları, sokakları, mimarisi, estetiği ile tarihi dokusunu edebiyat, tiyatro, müzik, opera, gastronomi, eğitim, resim, sinema gibi somut olmayan bütün kültürel mirasımızla bu mekanları buluşturup birikimimizi yaşatma projesidir.

Türkiye’de sanat, ortak paydada paylaşılarak nesiller boyu ulusal ve uluslararası yönleriyle yaşamın bir parçası olmuştur.

Sanat bu toprakların içinde ve yakınında yaşayan tüm medeniyetlerin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Tarihsel süreçte kültürümüzün büyük bir parçası olmuş sanatı “Beyoğlu Kültür Yolu Festivali” ile çok daha farklı yaşamak ve taçlandırmak istiyoruz.

İstanbul şehrinin kültür-sanat hikayesinde Beyoğlu hep başrolü üstlendi. Bu yoldan çok sanatçı geçti. Sanatını icra edebilmek için yolları alt üst etti.
Hissetti, hissettirdi. Sadece Beyoğlu’nda kalmadı biraz Ege’nin esintisi, biraz Anadolu’nun sezgisi, doğudan batıya kuşatıcılığıyla Türkiye’nin her yerindeki kültür mozaiğini oluşturdu.

Şimdi sanata sınır çekmeden bir rota çiziyoruz. Tarih, kültür, sanatla harmanlanmış yolların kıymetini bilerek yolculuğumuza tüm sanatçıları, sanatseverleri ve şehri katıyoruz.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 4.5 Toplam: 4

Puanladınız:


Beyoğlu Festivali Beyoğlu Kültür Festivali Beyoğlu Kültür Yolu Festivali İstanbul Kültür Yolu Festivali Kültür Yolu Festivali Kültür Festivalleri Sanat Festivalleri
Başlangıç:
28 Eylül @ 10:00
Bitiş:
6 Ekim @ 23:30
İstanbul
İstanbul, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon