Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Eskişehir Lületaşı Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Eskişehir Lületaşı Festivali

5 Temmuz 2019 @ 10:00 - 7 Temmuz 2019 @ 22:00
Eskişehir Ücretsiz

Eskişehir’de Odunpazarı Belediyesi ‘Deniz Köpüğü’ sloganıyla ‘Lületaşı Festivali’ 5-7 Temmuz tarihlerinde düzenleniyor.

 


Nerede?

Eskişehir

Detaylar

Odunpazarı Belediyesi, Alpu’ya yapılmak istenen kömürlü termik santral nedeniyle yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Lületaşı’na sahip çıkmak için ‘Deniz Köpüğü’ sloganı ile Lületaşı Festivali düzenliyor.


Program

Gerçekleştirdiği uluslararası festivallerle dikkatleri üzerine çeken Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, Ulusal Odunpazarı Lületaşı Festivali’nin ikincisini düzenleyecek. 5 Temmuz’da başlayacak olan 2’nci Ulusal Odunpazarı Lületaşı Festivali, Odunpazarı Meydanı’nda yapılacak.

Odunpazarı Belediyesi geçtiğimiz haftalarda düzenlediği 5’inci Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nin ardından, bu kez 2’nci Ulusal Odunpazarı Lületaşı Festivali için kolları sıvadı. Deniz Köpüğü sloganı ile düzenlenecek olan festival, Odunpazarı Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Topraktan gelen mucizenin nasıl sanat eserine dönüştüğüne tanıklık edecek olan 2’nci Ulusal Odunpazarı Lületaşı Festivali, 5 Temmuz 2019 Cuma Günü başlayacak ve 7 Temmuz 2019 Pazar Günü sona erecek. 20 lületaşı ustasının katılacağı festivalde, lületaşı ustaları hünerlerini sergileyecek.

LÜLETAŞININ GELECEĞİ TARTIŞILACAK

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir ve Odunpazarı Kent Konseyleri, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı birçok oda ile çok sayıda kurum, kuruluş ve demokratik kitle örgütünün katılımıyla gerçekleşecek olan Odunpazarı Lületaşı Festivali’nin açılış töreni 5 Temmuz Cuma Günü 15.00’de yapılacak. 6 Temmuz Cumartesi Günü ise “Lületaşının Geleceği” başlıklı bir panel gerçekleştirilecek. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Can Ayday’ın yapacağı panele, Ümit Yıldırım, Levent Özbunar ve

Ramazan Bağlan ise konuşmacı olarak katılacak. Odunpazarı Meydanı’nda yapılacak olan “Lületaşının Geleceği” paneli 16.00’da başlayacak. Deniz Köpüğü 2’nci Ulusal Odunpazarı Lületaşı Festivali’nde 7 Temmuz Pazar Günü saat 16.00’da sahne gösterileri yapılacak.

AMATÖR LÜLETAŞI OYMA YARIŞMASI YAPILACAK

Festival kapsamında Amatör Lületaşı Oyma Yarışması da yapılacak. 6-7 Temmuz Cumartesi ve Pazar Günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yapılacak olan Amatör Lületaşı Oyma Yarışmasında kazanana tablet hediye edilecek. Yarışmanın ödül töreni ise Pazar Günü saat 17.00’de gerçekleştirilecek.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Başlangıç:
5 Temmuz 2019 @ 10:00
Bitiş:
7 Temmuz 2019 @ 22:00
Ücret:
Ücretsiz
Eskişehir
Eskişehir, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon