Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Demonation Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Demonation Festivali

5 Ekim 2023 @ 12:00 - 6 Ekim 2023 @ 23:30

Vans sunar Demonation Festivali No:12 / Vol.1 ufukta göründü!


Nerede?

İstanbul

Detaylar

Müzik sahnesinin farklı kulvarlarından bağımsız ve heyecan yaratan sesleri bir araya getiren Demonation Festivali, 12. edisyonuyla geri dönüyor. İki bölüm hâlinde gerçekleşecek festivalin ilk ayağı, Vans sunar Demonation Festivali No:12 / Vol.1, 5-6 Ekim’de Zorlu PSM ve arkaoda’ya yayılacak. Günleri saymaya başladık bile!

Bant Mag.’ın 2010 yılından bu yana kürasyonunu ve organizasyonunu sürdürdüğü Demonation Festivali’nin başlıca motivasyonu, yeni müzikler keşfetmek ve bağımsız üretimlerin devamlılığına katkı sağlamak için bir alan açmak. Bu anlamda her edisyonunda güncel gruplar, müzisyenler ve DJ’leri farklı tür ve disiplinler arası dinamiklerin doğrultusunda aynı sahnede buluşturan festivalin kapsamı bu sene video klip dünyasıyla genişliyor.


Program

5 Ekim Perşembe
Zorlu PSM %100 Studio

Festivalin ilk canlı performansı, katmanlı vokal armonilerine eşlik eden yaylılar ve synthesizer’lar ile chamber-folk ve avant-pop elementlerini göçebe bir incelikle şarkı ozanlığına işleyen Tendertwin’den. Ardından sahne, müziğinin gücüyle ruhun yeniden doğmasına ilham veren Ruby’nin festivale özel hazırladığı şovun. İlk günün kapanışını ise son teklisi “İHYA” ile R&B tınılarını farklı titreşimlerle buluşturmaya devam eden KARDELEN yapıyor.

Biletler Passo‘da.

6 Ekim Cuma
arkaoda

İkinci gün programı; alışılmışın dışında tınılarla caz, ambient gibi türlerin belli belirsiz sınırlarında coşkulu şarkılar söyleyen Selût ile açılıyor. Ardından psikedelik tınılar, mırıltılar, çığlıklar, bozulmuş synthler, rave patlamaları arasında çoklu kişilik çözülmelerinin yaşandığı maceralara çıkan İlk Zamanlar sahnede. Geceyi, XSM Recordings ekibinden prodüktör, DJ ve görsel sanatçı 4-İ’nin dümene geçeceği set eşliğinde, kelimenin tam anlamıyla savrularak kapatacağız.

Katılım ücretsiz.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Bant Mag Demonation Festivali Demonation Festivali Müzik Festivalleri
Başlangıç:
5 Ekim 2023 @ 12:00
Bitiş:
6 Ekim 2023 @ 23:30
İstanbul
İstanbul, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon