Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Antep Kısa Film Festivali

 19 Kasım - 21 Kasım     Gaziantep

: /

Bu yıl ilk kez yapılacak olan Antep Kısa Film Festivali 19-21 Kasım tarihlerinde sizlerle.


Antep Gaziantep

Otel & Ulaşım Sorgula

setur otelz.com touristica tatilbudur.com neredennereye.com

Detaylar

‘Gel ses ver!’ diyerek başladığımız serüvenimiz, bu yıl da kısa film ilgilileri ve heveslilerini Antep Kısa Film Festivali’nde buluşturacak.

big bang ve berisi olarak Gaziantep’te kısa film üretimini arttırmak, kısa film ilgililerini bir araya getirerek yeni üretimlere vesile olmak arzusuyla 2016 yılında çıktığımız yolculuğumuzda kısa film gösterimleri ve kısa film çekimi gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz yıl Antep Kısa Film Günleri’ni pandemi sebebiyle sinema salonları yerine online olarak gerçekleştirdik. 3 Gün süren etkinliğimizde youtube üzerinden yerel ve ulusal seçkide yer alan 50 kısa filmi ve 21 söyleşiyi izleyicilerle buluşturduğumuz yayınımız yaklaşık 15.000 gösterim sayısına ulaştı. Aynı zamanda ulusal ve yerel basında 40’tan fazla mecrada etkinliğimize ilişkin haber yer aldı.

Kültür için Alan desteğiyle geçtiğimiz yıl başlattığımız etkiyi arttırmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla etkinliğimizi bir adım öteye taşıyarak kısa film festivaline dönüştürdük.

Bu yıl Antep Kısa Film Festivali 19-21 Kasım 2021 tarihlerinde Gaziantep Cinemaximum sinema salonlarında gerçekleşecek.

Bu yıl Antep Kısa Film Festivali’nde sinema ilgilileri ve profesyonellerinden oluşan bir jüri ile En İyi Kısa Kurmaca Film ve En İyi Kısa Belgesel Film ödülünü vereceğiz. Yarışma bölümüne seçilmiş her film 300 TL gösterim ücreti ile En iyi Kısa Kurmaca Film ve En İyi Kısa Belgesel Film Ödülü sahipleri de 3.000 TL ödüle hak kazanacak.

Antep’te kısa üretimini arttırmaya doğrudan bir fayda sağlayabilmek için Antep’ te yaşayan katılımcılar için düzenleyeceğimiz Yerel Forum Senaryo Yarışması kazanına ise En İyi Senaryo ödülü ve 2.000 TL yapım desteği sunacağız. Aynı zamanda kısa film gösterimlerini sinema salonlarında seyircilerle buluştururken, kısa film ilgililerine özel atölyeler düzenleyeceğiz.

Antep Kısa Film Festivali yarışmalarına başvurmak için son tarih 19 Ekim 2021.

Sizleri Antep Kısa Film Festivali’nde heyecanımızı paylaşmaya davet ediyoruz!

Detaylı bilgi ve başvuru için www.bigbangveberisi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız:

instagram.com/bigbangberisi/
twitter.com/bigbangveberisi
facebook.com/bigbangveberisi

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Antep Festivali Antep Film Festivali Antep Kısa Film Festivali Film Festivali Kısa Film Festivali

Detaylar

Başlangıç:
19 Kasım
Bitiş:
21 Kasım
Festival Kategorisi:
,
Website:
https://www.bigbangveberisi.com/

Şehir

Gaziantep / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar