Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Flamenko Ankara Festivali

 12 Aralık 2021 @ 19:30 - 26 Aralık 2021 @ 23:30     Ankara

: / / /

Flamenko Ankara Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Flamenko Ankara Festivali 12-26 Aralık tarihlerinde FADE Stage sahnesinde.


Ankara

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Türkiye’nin ilk ve sürekli tek uluslararası festivali, Dünya çapında sürekliliği olan sekiz festivalden biri ve katılan farklı ülke zenginliği bakımından dünyada birinci festival olma özelliklerine sahip olan Uluslararası Flamenko Ankara Festivali, her yıl İspanya Büyükelçiliği Kültür Ateşeliği’nin Flamenko Ankara Derneğiyle birlikte gerçekleştirmekte olduğu en büyük etkinlik. Ve bu özellikleri ile Türkiye ve Ankara’nın kültür sanat hayatında çok önemli bir renk… Festival dünya devlerini, gitar virtüözlerini ve dünya dans şampiyonlarını seyirci ile buluştururken, düzenlediği atölye çalışmalarıyla da bu isimlerden eğitim alma fırsatı yaratıyor.


Flamenko Festivali “13,5”

Pandemi dönemine kadar kesintisiz şekilde devam eden festivalimiz, bir yıl kesintiye uğradı. Bu yıl da pandeminin oluşturduğu ortam ve ekonomik sebeplerle yine yapılamayacaktı. Ancak dernek olarak uluslararası ve ulusal içerikte olmasa da, Ankara’da flamenko sanatını icra eden çok kıymetli sanatçı ve gruplarla seyirciyi buluşturacak ve derneğimizin yeni faaliyet merkezi Fade Sahne’de gerçekleşecek bir küçük festivali hayata geçirmeyi düşündük. Önümüzdeki yıl yapılacak 14.Uluslararası Flamenko Ankara Festivali’nden önceki bu mini festivale “13,5” adını verdik.

Bu yılki gruplarımızda yer alan sanatçılarımızın çoğu kendi içimizden, dernek bünyesinde bu işe gönül vermiş üyelerimizden. Her biri kendi alanında usta isimlerle çalışmış, kendisini alanında geliştirmiş ve sahneye kadar taşımış; kimi profesyonel kimi başka mesleklere sahip fakat gönlünde flamenko ve sanat ateşini taşıyan sanatçılarımız, dört farklı günde seyirciyle buluşacaklar. Ayrıca iki de çalıştayımız var.


Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Ankara Flamenko Festivali Flamenko Ankara Festivali Flamenko Festivali Uluslararası Flamenko Ankara Festivali Flamenko Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
12 Aralık 2021 @ 19:30
Bitiş:
26 Aralık 2021 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

Ankara / Türkiye

İlçe

Çankaya

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar