Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Antalya Akra Caz Festivali

 3 Haziran @ 18:00 - 18 Haziran @ 23:30     Antalya

: / /

Caz müziğin dünyaca ünlü ustaları, bu yıl Antalya’da 5. kez düzenlenen Akra Caz Festivali’nde sanatseverlerle buluşuyor. Festival, 3-18 Haziran tarihleri arasında Antalya Akra Hotels’te.


Akra Hotels Antalya

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

5. Antalya Akra Caz Festivali Haziran’da başlıyor.

Antalya Akra Caz Festivali, caz müziğin ünlü isimlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği, funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan festivalin bu yıl beşincisi gerçekleşecek.

Festivalde bu yıl sahne alacak sanatçılar ve gruplar; Igor Butman, Fantine, Imany, Akra Jazz Band, Kokoroko, Deli Bakkal, China Moses, Önder Focan Group, Antonio Lizana Flamenco Ensemble, Neşet Ruacan Quartet, August, Kick The Switch, Afroloji, Onat Murat Trio, Mark Eliyahu, Esra Kayıkçı Band, Fazıl Say, Bülent Evcil ve Yekta Kopan.

Akra Hotels tarafından düzenlenen, Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu festival, 03-18 Haziran 2022 tarihleri arasında, Akdeniz’in ve Beydağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels‘in açık hava sahnesinde gerçekleşecek. Festivalin tek konser biletleri 250 TL’den, tüm konserleri kapsayan kombine biletleri ise 1.000 TL’den yurt içinde ve yurt dışında Biletix gişelerinden ve biletix.com adresinden alınabilir.

Festivalin daimi konukları arasında yer alan dünyaca ünlü saksafon sanatçısı Igor Butman, Moskova Caz Orkestrası’yla birlikte, yine Fantine’nin solistliğinde yeni repertuvarlarıyla 03 Haziran tarihinde festivalin açılışını yapacak.

Derin sesi, ruhu, folk ve blues esintili besteleriyle, dinleyicilerine farklı ruh hallerini bir arada yaşatan Fransız soul divası Imany, 04 Haziran tarihinde cover şarkılardan oluşan yeni albümü “Voodoo Cello” ile festivalde yer alacak bir diğer isim. Imany konseri öncesinde Antalyalı müzisyenlerden oluşan Akra Jazz Band sahnede olacak.

Adeta bir Afrobeat ve caz füzyonu yaratan, Afrika köklerini Londra ilhamıyla buluşturan ve birbirinden özgün müzisyenlerden oluşan Kokoroko’nun konseri ise 08 Haziran’da. Kokoroko öncesinde ayrıca; caz, funk ve fusion odaklı parçalarında hem modern müziğe hem de nostaljik izlere yer veren “Deli Bakkal” sahne alacak.

Festivalin bir diğer konuğu ise soul müziğin yetenekli sesi China Moses. Henüz 16 yaşındayken ilk teklisi “Time”ı çıkaran, yorumladığı efsanevi caz ve blues şarkıları ile tüm dikkatleri üzerine toplayan China Moses 10 Haziran’da izleyicilerle buluşacak. China Moses konseri öncesi, caz müziğin usta ismi gitarist Önder Focan grubuyla birlikte festival sahnesinde olacak.

Saksafon ve flamenko vokalini tek vücutta buluşturan ve caz ile flamenko arasında olağanüstü bir köprü kurmayı başaran Antonio Lizana, flamenko dansçıları ve şarkıcılarından oluşan Flamenco Ensemble ile 11 Haziran’da festival sahnesinde olacak. Antonio Lizana konseri öncesi Türkiye’nin ünlü caz müzisyenlerinden Neşet Ruacan, quartetiyle birlikte festival sahnesinde yer alacak bir diğer isim.

Akra Caz Festivali, genç müzisyenleri ve toplulukları desteklemek amacıyla festivale yeni bir soluk getiriyor ve genç müzisyenleri “Akra Genç Caz” konserleri ile sanatseverlerle buluşturuyor. Her yıl festival kapsamında geleneksel hale getirilecek konserlere, İKSV ile iş birliği yaparak İstanbul Caz Festivali kapsamındaki Genç Caz+ yarışmasına katılan ve sahne alan grupların yanı sıra Antalya’dan da bir grup davet edilecek. 14 Haziran’da gerçekleşecek “Akra Genç Caz” gecesinde bu yıl August, Kick The Switch, Afroloji ve Onat Murat Trio sahne alacak.

Derin melodileri enerjik bir şovla sunan, doğu-batı sentezinin ruhunu, gözyaşını, sevincini vurmalı ve yaylıların uyumunda hissettiren kamança üstadı Mark Eliyahu, 16 Haziran’da festival sahnesinde yer alacak. Mark Eliyahu konseri öncesi Esra Kayıkçı Band izleyici karşısında olacak.

Festival, 17-18 Haziran tarihlerinde dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın iki konseriyle son bulacak. Sanatçının; Fikret Otyam, Ahmet Say, Yaşar Kemal, Yıldız Kenter, Türkan Saylan, Nejat Eczacıbaşı, Şarık Tara ve Tarık Akan gibi alanında derin izler bırakmış ustalar için bestelediği ve “Portreler” ismini verdiği yeni projesinin dünya prömiyerinin de gerçekleşeceği konserlerde Fazıl Say’a usta müzisyen Bülent Evcil (flüt) eşlik edecek. Bu anlatımlı kapanış konserlerinin eser sunumlarını ise Yekta Kopan gerçekleştirecek.


Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube
Fazıl Say

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Akra Caz Festivali Antalya Akra Caz Festivali Antalya Caz Festivali Caz Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
3 Haziran @ 18:00
Bitiş:
18 Haziran @ 23:30
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Antalya / Türkiye

İlçe

Muratpaşa
Telefon:
(0242) 320 22 22
E-posta:
info@muratpasa-bld.gov.tr
Website:
http://www.muratpasa-bld.gov.tr

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar