Yükleniyor Festivaller

Antalya Akra Caz Festivali

 26 Eylül 2020 @ 21:00 - 9 Ekim 2020 @ 23:30     Antalya

: / /

Caz müziğin dünyaca ünlü ustaları, bu yıl Antalya’da 3. kez düzenlenen Akra Caz Festivali’nde sanatseverlerle buluşuyor. Festival, 26 Eylül – 9 Ekim tarihleri arasında Antalya Akra Hotels’te.

İptal Edildi!

Bu festival iptal edilmiştir. Festivalle ilgili güncel gelişmeler olduğunda FestTR'den ve festivalin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.


Detaylar

3. Antalya Akra Caz Festivali Eylül’de başlıyor

Caz müziğin ünlü isimleri, 3. Antalya Akra Caz Festivali’nde sanatseverlerle buluşuyor. Bu yıl Antalya’da üçüncüsü gerçekleşecek olan festival, modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği, funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Haziran ayında yapılması planlanan fakat; Türkiye Cumhuriyeti‘nin ilgili bakanlıklarınca yayınlanan genelgeler kapsamında alınan önlemler ve uluslararası seyahat engelleri gibi nedenlerle ertelenen 3. Antalya Akra Caz Festivali, 26 Eylül – 09 Ekim 2020 tarihleri arasında Akdeniz’in ve Bey Dağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels ‘in açık hava sahnesinde gerçekleşecek. Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu, Akra Hotels tarafından düzenlenen festivalin biletleri, yurt içinde ve yurt dışında Biletix gişelerinden ve biletix.com adresinden alınabilir.


Program

26 Eylül 2020
Karsu

30 Eylül 2020
Önder Focan & Şallıel Bros. Funkbook

02 Ekim 2020
İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions

03 Ekim 2020
Flapper Swing – Swing Gecesi

07 Ekim 2020
Sonic Boom

08 Ekim 2020
Fazıl Say – Şarkılar

09 Ekim 2020
Fazıl Say – Şarkılar

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Akra Hotels Muratpaşa Antalya
Fazıl Say

<h2>2019</h2> Festival’in açılış gecesi, geleneksel İspanyol ve Latin müziği temalarını kendine özgü yorumuyla birleştiren, büyüleyici sesiyle dikkat çeken İspanyol sanatçı Monica Molina konseri ile olacak. Konser öncesi Akra Jazz Band güçlü sesiyle Barbaros’u ve müzik kariyerlerinde sayısız başarıya imza atmış olan Şallıel Kardeşler’i konuk edecek. Ardından festival, kendine has müzikal yorumunun yanı sıra,  hem solo hem de sahnedeki diğer enstrümanlarla birlikte yaptığı harika doğaçlamalarıyla öne çıkan Kübalı Caz piyanisti Roberto Fonseca’yı “Havana Gecesi” ile sahnesinde konuk edecek. Aynı gece Türkiye’nin en iyi caz vokallerinden Ece Göksu Quartet’i ile birlikte sahnede olacak. Soul ve rhtyhm’n blues’a getirdiği yenilikçi  tarzıyla dikkat çeken, Simply Falling şarkısıyla uzun süre dünya listelerinde ilk sırada kalan Nijerya kökenli Amerikalı sanatçı Iyeoka festivalde sahne alacak bir diğer isim. Iyeoka öncesinde ise; New Orleans ve New York sokaklarından gelen Amerikan Halk Müziği, Caz ve Blues müziğinin yüksek enerjili gruplarından Tin Pan Band sahne alacak. Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ikinci yılında da festivalde dinleyenlerle buluşacak. Say konserde, son eserleri arasında yer alan  Truva Sonatı’nı ve İzmir Süiti’ni yorumlayacak. Rus saksafon sanatçısı Igor Butman , harika müzisyenlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası ile birlikte festivalde muhteşem bir geceye imza atacak. Ayrıca Türkiye’nin usta gitar sanatçılarından Önder Focan ‘da grubuyla festival sahnesinde olacak. Festival ikinci yılına dünyanın en iyi caz vokalleri arasında gösterilen ve 2011 yılında “En iyi caz vokal albüm” dalında Grammy ödülü kazanan Dee Dee Bridgewater ile veda edecek. Bridgewater’a Türkiye’nin en önemli virtüöz sanatçılarından oluşan Akra Big Band eşlik edecek.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
26 Eylül 2020 @ 21:00
Bitiş:
9 Ekim 2020 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
http://akrajazz.com/

Şehir

Antalya / Türkiye

Organizatör

Akra Hotels
Telefon:
(0242) 310 99 99
E-posta:
444 40 45
Website:
https://www.akrahotels.com

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar