Yükleniyor Festivaller

Yılmaz Güney Film Festivali

 26 Şubat 2020 @ 12:00 - 1 Mart 2020 @ 21:00     Batman

: / / /

Bu yıl 8. kez düzenlenecek olan Yılmaz Güney Film Festivali 26 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak festivalin son başvuru tarihi 25 Ocak.


Detaylar

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin basın bülteninde, seçkiye dair “Yılmaz Güney Film Festivali, demokrasi, barış ve özgürlük gibi evrensel değerlere ve insan haklarına saygılı, kadın ve çocuk haklarına saygı duyan; herhangi bir etnik, dinsel, cinsel, kültürel kimliği aşağılamayan ve ötekileştirmeyen ve sinema sanatının asgari estetik ölçülerine sahip tüm ülkelerden gelen filmleri gösterim programına almayı hedeflemektedir” açıklaması yapıldı.

Programda uzun metrajlı film, kısa metrajlı film ve belgesel filmlerinin gösteriminin yanı sıra, yönetmen, oyuncu, senarist, eleştirmen ve sinema yazarlarının katılacağı panel ve söyleşiler ile atölye çalışmaları yer alacak.

Ayrıca festivalde bu yıl yarışmalı bölümlerin kaldırıldığı açıklandı. Bunun yerine belgesel ve kısa film üreticilerine mali destek sağlamayı amaçlayan proje geliştirme ve destek bölümü oluşturuldu. Bu özel bölümde “Belgesel Film Geliştirme ve Destek Bölümü” kapsamında iki projeye 10 bin lira, “Kısa Metraj Kurmaca Film Geliştirme ve Destek Bölümü” kapsamında da yine iki projeye 10 bin lira destek ödülü verilecek.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Batman

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
26 Şubat 2020 @ 12:00
Bitiş:
1 Mart 2020 @ 21:00
Festival Kategorisi:
, , ,
Website:
http://www.yilmazguneyfilmfestivali.com/

Şehir

Batman / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar