Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Yılmaz Güney Film Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Yılmaz Güney Film Festivali

26 Şubat 2020 @ 12:00 - 1 Mart 2020 @ 21:00

Bu yıl 8. kez düzenlenecek olan Yılmaz Güney Film Festivali 26 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak festivalin son başvuru tarihi 25 Ocak.


Nerede?

Batman

Detaylar

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin basın bülteninde, seçkiye dair “Yılmaz Güney Film Festivali, demokrasi, barış ve özgürlük gibi evrensel değerlere ve insan haklarına saygılı, kadın ve çocuk haklarına saygı duyan; herhangi bir etnik, dinsel, cinsel, kültürel kimliği aşağılamayan ve ötekileştirmeyen ve sinema sanatının asgari estetik ölçülerine sahip tüm ülkelerden gelen filmleri gösterim programına almayı hedeflemektedir” açıklaması yapıldı.

Programda uzun metrajlı film, kısa metrajlı film ve belgesel filmlerinin gösteriminin yanı sıra, yönetmen, oyuncu, senarist, eleştirmen ve sinema yazarlarının katılacağı panel ve söyleşiler ile atölye çalışmaları yer alacak.

Ayrıca festivalde bu yıl yarışmalı bölümlerin kaldırıldığı açıklandı. Bunun yerine belgesel ve kısa film üreticilerine mali destek sağlamayı amaçlayan proje geliştirme ve destek bölümü oluşturuldu. Bu özel bölümde “Belgesel Film Geliştirme ve Destek Bölümü” kapsamında iki projeye 10 bin lira, “Kısa Metraj Kurmaca Film Geliştirme ve Destek Bölümü” kapsamında da yine iki projeye 10 bin lira destek ödülü verilecek.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Başlangıç:
26 Şubat 2020 @ 12:00
Bitiş:
1 Mart 2020 @ 21:00
Batman
Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon