Yükleniyor Festivaller

Ataşehir Belediyesi Tiyatro Festivali

 25 Şubat 2020 @ 12:00 - 4 Nisan 2020 @ 20:00     İstanbul

: /

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ataşehir Tiyatro Festivali bu yıl 11.’si yapılacak.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.
Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Ataşehir İstanbul

Festival boyunca sahnelenecek oyunların biletleri, ‘Bir Kitap, Bir Bilet’ kampanyası karşılığında ücretsiz olarak verilecek. Bilet bedeli olarak bağışlanan kitaplarla, Anadolu’daki ihtiyaç sahibi okullara ve ‘Bu Takside Kitap Var’ kampanyasına destek olunacak.

Haldun Dormen, Yasemin Yalçın, Sumru Yavrucuk, Müjdat Gezen, Taner Barlas, Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Enver Aysever, Burhan Şeşen, Gökhan Şeşen, Metin Uca ve Enis Fosforoğlu gibi isimler festival kapsamında Ataşehirlilerle buluşacak.

“TİYATRO SANATINI HER DAİM DESTEKLİYORUZ”

2010 yılından bugüne dek uzanan Ataşehir Belediyesi Tiyatro Festivali’nde toplam 126 oyunun 70 bin tiyatroseverle buluştuğunu belirten Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, “Hayatın gülen ve ağlayan yüzünü birlikte sahnelere taşıyan tiyatro sanatını her daim destekliyor ve hiç ara vermeden her yıl bir tiyatro festivali düzenliyoruz. Ataşehir Tiyatro Festivali’nde, oyunların biletleri tiyatro severlere okunmuş birer kitap karşılığında veriliyor. Toplanan kitaplar bu sayede Türkiye genelinde ihtiyacı olan okullara bağışlanacak” dedi.

FESTİVAL ‘AZİZ NESİN VAPURU’YLA BAŞLAYACAK

Festival 27 Şubat Çarşamba günü, Aziz Nesin’in eserlerinin kolajı olarak sahneye koyulan ‘Aziz Nesin Vapuru’ isimli oyun ile başlayacak. Eser, Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenecek. Festivalde 38 gün boyunca tüm oyunlar saat 20.00’de başlayacak. Festival, 5 Nisan’da Ankara Simurg Oyuncuları’nın ‘Parçalanma’ oyunuyla sona erecek.

Festivalin atölyeler bölümünde, Nilgün Onat ile ‘Doğal Nefes, Doğal Ses’ atölyesi, Erdal Taçyıldız ile ‘Dramatik Yazarlık’ atölyesi, Muharrem Uğurlu ile ‘Oynuyorum O Halde Varım’ oyunculuk atölyesi, Ercan Tulunay ile ‘Lehçe ve Şive’ atölyesi düzenlenecek.

Festivalin söyleşiler bölümünde ise Devrim Evin 3 Mart Pazar günü Neşet Ertaş Kültürevi’nde, Sühely-Behzat Uygur ise 10 Mart Pazar günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde (MSKM) seyircisiyle bir araya gelecek.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
25 Şubat 2020 @ 12:00
Bitiş:
4 Nisan 2020 @ 20:00
Festival Kategorisi:
,
Website:
https://www.atasehir.bel.tr/

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar