Yükleniyor Festivaller

Vosvos Festivali

 12 Temmuz 2019 @ 10:00 - 14 Temmuz 2019 @ 19:00     Denizli

: / /

Pamukkale 2. Vosvos Festivali 12-14 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.


Detaylar

Denizli’nin turizm ilçesi olan Pamukkale’nin adını duyurmak amacıyla gerçekleştirilecek Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali bu yıl 12 Temmuz da başlayacak. Kırmızı suyu ile şifa merkezi konumunda olan Karahayıt’ta toplanacak olan vosvoscular geleneksel hale gelmesi planlanan festivalde buluşmuş olacak. 12 Temmuz Cuma günü Türkiye’nin bir çok kentinden gelecek olan 100 civarında araç ve 300 kişi festivale kayıt yaptıracak. Program kapsamında 13 Temmuz’da bisikletlerle Karahayıt ve bölgesini gezecek olan vosvoscular, ardından Pamukkale gezisine katılacak. Sonrasında ise Karahayıt’taki etkinlik alanında çeşitli yarışmalar yapılacak. Festival kapsamında iple vosvos çekme, çuval yarışı ve en güzel vosvos yarışmaların yanı sıra çocuklar için de çeşitli oyunlar organize edilecek. “Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali” kapsamında Karahayıt’tan şehir merkezine kadar konvoy oluşturacak olan vosvoscular üç ayrı koldan şehir içinde tur attıktan sonra 14 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya gelecek. Daha sonra İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’na geçecek olan vosvoscular burada araçlarını sergileyecekler. Aynı yerde akşam saatlerinde ise Rising Star Türkiye Şampiyonu Ozancan Demir ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı sanatçısı Işıl Koç konseri gerçekleşecek. Denizlililer İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda hem konser keyfi yaşarken hem de vosvosları da inceleme imkanı bulacak.


Program

13 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21.00’de İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda konser olacak.

facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Pamukkale Denizli

Denizli Pamukkale Belediyesi, ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamında “Pamukkale Belediyesi 1. Vosvos Festivali” 26-29 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Pamukkale ve Karahayıt’ı hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtmak için bir çok önemli çalışmaya imza atan Pamukkale Belediyesi, farklı bir etkinliğe imza atıyor. Denizli Vosvos Kulübü ile birlikte yapılan organizasyonla Pamukkale Belediyesi 1. Vosvos Festivali gerçekleştirilecek. Ülke genelinde çok sayıda Vosvos tutkununun katılacağı festivale Pamukkale Belediyesi ev sahipliği yaparak ilçenin adını ülkeye duyurmuş olacak. 26 Ekim Cuma akşamı Pamukkale Belediyesi’nin yaptığı Karahayıt Kent Ormanı önünde bir araya gelecek olan Vosvos severler, Cumartesi sabah Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile kahvaltıda buluşacak. Daha sonra Pamukkale Belediyesi 1. Vosvos Festivali’ne katılan Vosvoslar ile oluşturulacak olan konvoy Karahayıt turunun ardından Pamukkale Kocaçukur’a gelecek. Burada rengarenk vosvoslar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi görsel şov yapacak.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
12 Temmuz 2019 @ 10:00
Bitiş:
14 Temmuz 2019 @ 19:00
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Denizli / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar