Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür Ve Sanat Festivali

 11 Temmuz 2019 @ 16:00 - 13 Temmuz 2019 @ 22:30     Kastamonu    Ücretsiz

: / / / /

Şair ve Yazar Rıfat Ilgaz’ın anısına düzenlenen 24. Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür ve Sanat Festivali 11-13 Temmuz tarihleri arasında Kastamonu Cide’de yapılacak.


Kastamonu

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Çınar Yayınları’ndan yapılan açıklamaya göre, Kastamonu Cide’de yapılan festivalde, usta yazar vefatının 26. yıl dönümünde anılacak. Ilgaz’ın ailesinin ve sevenlerinin katılacağı festivalde, eserleri ve yaşadığı anıları ele alınacak.
Festival etkinliklerinde, halk oyunları gösterisi, çocuk oyunları şenliği, drama gösterisi, güzellik ve tasarım yarışması, Cide şivesi konuşma yarışması, mani atışması yarışması, taş boyama ve tasarım sergisi, atölye çalışmalarının yanı sıra tiyatro gösterileri, konserler ve sergi açılışları katılımcılarla buluşacak.
Festival kapsamında ayrıca “Hababam Sınıfı” romanıyla tanınan Ilgaz’ın eserlerinin ele alınacağı bir panel de düzenlenecek. Panelde Ali Nazlı, Sudi Kocaimamoğlu, Sıtkı Kesedar, ve Metin Gürsoy konuşmacı olarak yer alacak.
Kastamonu Sanatçılar Derneği’nin açılışının da yapılacağı festivalde, Rıfat Ilgaz konulu şiir yarışması ile Cide konulu fotoğraf yarışmasının ödülleri takdim edilecek.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
11 Temmuz 2019 @ 16:00
Bitiş:
13 Temmuz 2019 @ 22:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , ,

Şehir

Kastamonu / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar