Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

26 Kasım 2021 - 2 Aralık 2021

11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali seyircisiyle buluşuyor.


Nerede?

Atlas Sinema Kadıköy Kadıköy Sineması İstanbul

Detaylar

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali sanatın ve bilimin çarpıcı dilini kullanarak insan hak ve özgürlükleri bağlamında adalet konusunda toplumsal etki yaratmayı amaçlayan, sosyo -kültürel yaşamın zenginleşmesine çalışan tematik bir festivaldir.

İlk kez 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin öncülüğü ile başlayan film festivali dünya sinemasından örneklerle adalet konulu filmleri seyirci ile buluşturarak sinema, hukuk, psikoloji, sosyoloji, siyaset bilimlerinin temsilcileri ve Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte geniş bilimsel bir tartışma platformu oluşturmuştur.

Tüm dünyadan festivali destekleyen adalet gönüllüleri ile birlikte oluşturulan film gösterileri, yarışmalar ve tartışma programlarının yanı sıra, film endüstrisine yönelik hazırladığı VisionIST Endüstri Günleri ile genç film yaratıcılarının hayallerini desteklemek, sinema sektörünün gelişimine katkıda bulunmak için çaba harcamaktadır.

Bilimsel bir platformla sinema dünyasını bir araya getiren tematik film festivali özelliğini koruyan festival her yıl İstanbul’da akademisyenlerin, sinema yönetmenlerin, yapımcıların katılımıyla izleyicinin adalet konusunda düşünmesini, tartışmasını ve gelecek için kararlar almasını teşvik etmektedir. Festivalin 10 yıldır sürdürdüğü mottosu “Herkes İçin Adalet”tir.

FESTİVAL ETKİNLİKLERİ

Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması
Uluslararası Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması
Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Proje Yarışması
Hukuk ve Ceza Adaleti Uluslararası Akademik Programı
VisionIST Endüstri GünleriFestival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Suç ve Ceza Film Festivali Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Film Festivalleri Kısa Film Festivalleri
Başlangıç:
26 Kasım 2021
Bitiş:
2 Aralık 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon