Yükleniyor Festivaller
Çevrimiçi Festival
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

 20 Kasım 2020 - 26 Kasım 2020
Çevrimiçi Festival
    İstanbul

: / /

Bu yıl 10.’su yapılacak olan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 20-26 Kasım tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.


Detaylar

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali sanatın ve bilimin çarpıcı dilini kullanarak insan hak ve özgürlükleri bağlamında adalet konusunda toplumsal etki yaratmayı amaçlayan, sosyo -kültürel yaşamın zenginleşmesine çalışan tematik bir festivaldir.

İlk kez 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin öncülüğü ile başlayan film festivali dünya sinemasından örneklerle adalet konulu filmleri seyirci ile buluşturarak sinema, hukuk, psikoloji, sosyoloji, siyaset bilimlerinin temsilcileri ve Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte geniş bilimsel bir tartışma platformu oluşturmuştur.

Tüm dünyadan festivali destekleyen adalet gönüllüleri ile birlikte oluşturulan film gösterileri, yarışmalar ve tartışma programlarının yanı sıra, film endüstrisine yönelik hazırladığı VisionIST Endüstri Günleri ile genç film yaratıcılarının hayallerini desteklemek, sinema sektörünün gelişimine katkıda bulunmak için çaba harcamaktadır.

Bilimsel bir platformla sinema dünyasını bir araya getiren tematik film festivali özelliğini koruyan festival her yıl İstanbul’da akademisyenlerin, sinema yönetmenlerin, yapımcıların katılımıyla izleyicinin adalet konusunda düşünmesini, tartışmasını ve gelecek için kararlar almasını teşvik etmektedir. Festivalin 10 yıldır sürdürdüğü mottosu “Herkes İçin Adalet”tir.

FESTİVAL ETKİNLİKLERİ

Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması
Uluslararası Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması
Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Proje Yarışması
Hukuk ve Ceza Adaleti Uluslararası Akademik Programı
VisionIST Endüstri GünleriFestival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Online İstanbul

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
20 Kasım 2020
Bitiş:
26 Kasım 2020
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
http://www.icapff.com/tr/
katıl

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar