Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası İzmir Festivali

25 Mayıs @ 14:00 - 1 Temmuz @ 23:30 İzmir Bilet Al

34. Uluslararası İzmir Festivali 25 Mayıs – 1 Temmuz tarihleri arasında düzenleniyor.


Bu festival ertelenmiştir. Festivalin yeni tarihi kesinleştiğinde FestTR'den ve festivalin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

AÇIKLAMA

“Kültür ve Sanat Kenti İzmir” sloganıyla çalışmalarını sürdüren İKSEV, bu yıl 33. sini gerçekleştireceği Uluslararası İzmir Festivali’yle, alanlarında dünyanın en önemli isimlerini İzmir’e getirerek Türkiye’nin ve İzmir’in tanıtımını başarıyla yapmaktadır. Tarihi mekânları sanatla buluşturan İzmir Festivali, Efes Antik Tiyatrosu, Celsus Kütüphanesi, Efes Odeon’un yanı sıra Meryemana Evi, St. Policarp Kilisesi, Agora, Bayraklı Ören Yeri, “Ana Tanrıça’nın Kenti” Metropolis, Büyük İskender’in İzmir’i yeniden kurduğu Kadifekale’yi, çağlar boyunca müzikle tedavinin başkenti olmuş Bergama Asklepion’u, Çeşme Kalesi’ni ve Türkiye’nin ilk yavaş kenti Seferihisar’daki Sığacık Kalesi’ni, kent tarihinin önemli tanıkları olan Ayavukla Kilisesi ile tarihi İzmir Sigara Fabrikasını, Efes Ticaret Agorası’nı da mekânları arasına katmıştır. Uluslararası İzmir Festivali, nitelikli programları ve tarihi mekânları sanatla yaşatan etkinlikleriyle Avrupa Festivaller Birliği’nin prestijli bir üyesidir.

PROGRAM

Festivalin programı için tıklayın.

Festival Resmi Sitesi

2019

GÜLSİN ONAY İLE CHOPİN AKŞAMI (AÇILIŞ KONSERİ)
25 Mayıs 2019 21.00
AASSM

JAZZ ORCHESTRA OF THE CONCERTGEBOUW, AMSTERDAM
28 Mayıs 2019 21.00
D.E.Ü. Sabancı Kültür Sarayı
Rob Horsting, şef

DE SANGRE Y RAZA FLAMENCO COMPANY “CARMEN BY MÉRİMÉE”
30 Mayıs 2019
AASSM
DE SANGRE Y RAZA FLAMENCO COMPANY
“CARMEN BY MÉRİMÉE”
Juan Manuel PRIETO, koreograf

AŞK VE TUTKUNUN MÜZİĞİ FADO / ANA LAINS
11 Haziran 2019 Salı ● 21.00
AASSM

SOPRANO / BAS ALLATURCA
12 Haziran 2019 Cuma ● 21.00
Kemeralaltı / Kızlarağası Hanı
SOPRANO / BAS ALLATURCA
“Yeni Yorumlar…”
Oya ERGÜN, Soprano
Alparslan MATER, Bas
Nihat DEMİRKOL, Piyano

LUXEMBURG FİLARMONİ ORKESTRASI & YUJA WANG
14 Haziran 2019 Cuma ● 21.00
AASSM
LUXEMBURG FİLARMONİ ORKESTRASI & YUJA WANG
Gustavo GIMENO, şef
Yuja WANG, piyanist

Film Gösterimi LEYLA GENCER: LA DİVA TURCA
17 Haziran 2019 Salı ● 21.00
Elhamra Opera House
Film Gösterimi

LEYLA GENCER: LA DİVA TURCA
Selçuk METİN, yönetmen, kurgu
Zeynep ORAL, senarist (ve metinler)
Gökhan TURNALI, görüntü yönetmeni
Halit ERGENÇ, anlatıcı
Yapım Şirketi: İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)

BOULANGER TRİO
18 Haziran 2019 Salı ● 21.00
Efes Odeon
BOULANGER TRİO
Karla HALTENWANGER, piyano
Birgit ERZ, keman
Ilona KINDT, çello

CELSUS’DA İTALYAN ESİNTİLERİ
25 Haziran 2019 Salı ● 21.00
Celsus Kütüphanesi/Efes
25 Haziran 2019 Salı ● 21.00 ● Celsus Kütüphanesi/Efes
CELSUS’DA İTALYAN ESİNTİLERİ
Mariasole MAININI, soprano
Nile SENATORE, tenor
Giorgio D’ALONZO, piyano

İZMİRLİ VE İZMİR’DE YAŞAMIŞ BESTECİLER
27 Haziran 2019 Perşembe ● 21.00
AASSM
İZMİRLİ VE İZMİR’DE YAŞAMIŞ BESTECİLER
EGE ÜNİVERSİTESİ DEVLET TÜRK MÛSIKÎSİ KONSERVATUVARI
KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU
Genel Sanat Yönetmeni: Halil İbrahim YÜKSEL

ŞANGHAY FİLARMONİ ORKESTRASI & FAZIL SAY
1 Temmuz 2019 Pazartesi ● 21.00
AASSM
ŞANGHAY FİLARMONİ ORKESTRASI & FAZIL SAY
Liang ZHANG, şef
Fazıl SAY, piyano

2018

Uluslararası İzmir Festivali 26 Mayıs-7 Temmuz arasında düzenleniyor.

“Kültür ve Sanat Kenti İzmir” sloganıyla çalışmalarını sürdüren İKSEV, bu yıl 32. sini gerçekleştireceği Uluslararası İzmir Festivali’yle, alanlarında dünyanın en önemli isimlerini İzmir’e getirerek Türkiye’nin ve İzmir’in tanıtımını başarıyla yapmaktadır. Tarihi mekânları sanatla buluşturan İzmir Festivali, Efes Antik Tiyatrosu, Celsus Kütüphanesi, Efes Odeon’un yanı sıra Meryemana Evi, St. Policarp Kilisesi, Agora, Bayraklı Ören Yeri, “Ana Tanrıça’nın Kenti” Metropolis, Büyük İskender’in İzmir’i yeniden kurduğu Kadifekale’yi, çağlar boyunca müzikle tedavinin başkenti olmuş Bergama Asklepion’u, Çeşme Kalesi’ni ve Türkiye’nin ilk yavaş kenti Seferihisar’daki Sığacık Kalesi’ni, kent tarihinin önemli tanıkları olan Ayavukla Kilisesi ile tarihi İzmir Sigara Fabrikasını, Efes Ticaret Agorası’nı da mekânları arasına katmıştır. Uluslararası İzmir Festivali, nitelikli programları ve tarihi mekânları sanatla yaşatan etkinlikleriyle Avrupa Festivaller Birliği’nin prestijli bir üyesidir.

Ray Charles, Joan Baez, Sting, Elton John, Chris De Burg, Kiri Te Kanawa, Byran Adams, James Brown, Paco De Lucia, Fazıl Say, Güher-Süher Pekinel, Leonidas Kavakos, Julian Llyod Weber, Kudsi Erguner, Shlomo Mintz, Maksim Vengerov, José Careras, Ivo Pogorelich, Alirio Diaz, Jan Garbarek, Giora Feidman, Marian Geras, Cesaria Evora, Emma Shapplin, Suna Kan, Ian Anderson, Chick Corea, İdil Biret, Nigel Kennedy, George Zamfir ve Jane Birkin gibi sanatçılar; The Philarmonia, Çek Filarmoni, Royal Philharmonic Orchestra, Philarmonia Arturo Toscanini, Berlin Oda Orkestrası, St. Petersburg Filarmoni Orkestrası, Leipzig Gewendhaus Bach Orkestrası, Viyana Filarmoni Orkestrası, Moskova Senfoni Orkestrası, Orchestra de Paris, La Scala, Concertgebauw Orkestrası, Berlin Filarmoni Orkestrası, Viyana Filarmoni Orkestrası “I Musici” Oda Orkestrası gibi orkestralar; Yuri Temirkanov, Rafael Fruchbeck de Burgos, Emre Aracı, Lorin Maazel, Leonard Slatkin, Vladimir Ashkinazy, Ola Rudner, Alexander Rudin, David Gimenez, Tolga Kashif, Zubin Mehta, Myung-Whun Chung, Hikmet Şimşek, Rengim Gökmen, Gürer Aykal, Esa-Pekka Salonen, Herbert Blomstedt, Daniela Gatti ve Sir Simon Rattle gibi şefler; Cristina Hoyos, Martha Graham Dance Campany, Baryshnikov & White Oak Dance Project, Scala Balesi, İspanya Ulusal Balesi, Cenevre Balesi, The Royal Balet of Flanders, Balet Du Rhin, Maurice Bejart Tokyo Balesi, New York City Balet, Montreal caz Balesi, Hollanda Ulusal Balesi gibi bale topluluklarıyla, dünya kamuoyunun dikkatini Efes Antik Kenti’ne çekmeyi başaran İKSEV, dünyanın her yerinde konserler veren bu sanatçıların kariyer bilgilerine “İzmir Festivali” adını yazdırarak, kentimizin tanıtımını tüm dünyada, sanat yoluyla yapmayı sürdürmektedir.


İzmir

Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?