Yükleniyor Festivaller

Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali

Bu  yıl 18.’si düzenlenecek olan Uluslararası Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali 12-22 Haziran 2020 tarihleri arasında online olarak internet üzerinden gerçekleşecek.


Detaylar

Kadınlarla kadınlar için sinema yapmak, itiraz etmek, üretmek, düşlemek ve eylemek için!

Filmmor,

Filmmor; kadınların sinema ve medyaya katılımını, kendilerini ifade edebilme alan ve olanaklarını; temsil ve üretimlerini, iletişim ve dayanışmayı artırmayı amaçlar.

Sinema atölyeleri; kadınlarla kadınlar için kadınlık hallerine dair filmler, videolar, dijital ürünler,

“Kadınların Gözünden Kadınlar”, “Namus İçin Neler Çektik”, “Ev İşlerine Hapsolmayalım İstanbul’a Çıkalım” gibi film-fotoğraf-tasarım sergileri; “Cinsiyetçi Olmayan Medya İçin”, “Cinsiyet Eşitliğinin İnşası”, “Kadın Cinayetleri Önlenebilir” gibi konferans-kampanyalar,

2003’ten beri, her yıl, Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’ni yapar.

Sinemada, medyada ve nihayet her alanda cinsiyetçiliğin, şiddet ve ayrımcılığın olmadığı bir yaşam düşler…

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
İstanbul

<strong>Yeryüzünün 7 kıtasından filmler ve kadınlar, 7 Mart’tan 7 Mayıs’a 7 Şehirde; Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde Buluşuyor.</strong>

Kadınlarla kadınlar için sinema yapmak üzere kurulan Filmmor Kadın Kooperatifi, yine imkansızlıkları mümkün kılarak, Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin 17.’sını düzenliyor. 7 Mart’ta İstanbul’da başlayacak festival, 7 Mayıs’a kadar İzmir, Antalya, Mersin, Giresun, Adana, Diyarbakır’da kadınlarla buluşmaya hazırlanıyor.

17. Uluslararası Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali 7 Mart’ta başlıyor, 7 Mayıs’a kadar 7 şehirde sürüyor. Festival İstanbul’da 7 Mart’ta İstanbul Modern ve Caddebostan Kültür Merkezi’nde izlenebilecek Agnes Varda Retrospektifi ile başlayacak. Fransız Kültür Merkezi, İstanbul Modern ve Sinematek işbirliğiyle yapılan Agnes Varda Retrospektifi’nde; <strong>Agnes Hakkında Her Şey </strong>var.

9-10 Mart’ta Giresun’da Filmmor Kadın Filmleri Festivali var. 11-17 Mart arası İstanbul’da; Fransız Kültür Merkezi ve Barış Manço Kültür Merkezi programından sonra Agnes Varda Retrospektifi Mart sonuna kadar sürecek. Festival 6 Nisan – 7 Nisan İzmir’de, 13 Nisan – 14 Nisan Mersin’de, 20 Nisan – 21 Nisan Antalya’da, 27 Nisan- 28 Nisan Adana’da ve 4 Mayıs – 5 Mayıs Diyarbakır’da olacak.

17. Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde izleyiciler sinemaya ve hayata özgün / feminist kadrajlar açan, 21. yüzyılın ustalarından 49’unun “sinemayla dansı”;Türkiye ve dünyadan 80 film var. Agnes Varda Retrospektifi; <strong>Agnes Hakkında Her Şey </strong>yanında; <strong>Kadınların Sineması, Kendine Ait Bir Cüzdan, Bedenimiz Bizimdir,  Cins-iyet-ler, Feminist Bellek; Ursula K. Le Guin, Kadınların Seçimi; Yerel Adımlar, Geniş Alanlar </strong>bölümlerinde 80 film; <strong>Hikaye Anlatıcısı Kadınlar, </strong><strong>Sinemada Cinsiyet Temsilleri  ve Performansları, Feminist Kadraj </strong>panelleri; kadınların sinema yapma temaşasını kolaylaştırmak için atölyeler, söyleşiler, forumlar, yönetmenlerle buluşmalar var.

<strong>Kadınların Sineması, Kadınların Festivali</strong>

Filmmor Kadın Kooperatifi, İzmir Kadın Dayanışma Derneği, Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği, Antalya Kadın Dayanışma Derneği, Kadın Emeği Kolektifi Derneği, İzmir Bağımsız Kadın İnisiyatifi, Adana Kadın Platformu ve Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği dayanışması ile yapılan 17. Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde; tüm gösterimler ve etkinlikler ücretsiz, Agnes Varda Retrospektifi ise Filmmor Kartları ile izlenebilecek.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
12 Haziran 2020 @ 12:00
Bitiş:
22 Haziran 2020 @ 20:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , , , , , , ,
Website:
http://filmmor.org/

Şehir

Online / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar