Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali

6 Ekim 2023 @ 12:00 - 8 Ekim 2023 @ 23:30
Edirne Ücretsiz

Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali 6-8 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.


Nerede?

Edirne

Detaylar

Tarihi hava koşullarına göre netleşmektedir. Bando ve Ciğer Festivali, Edirne’nin simgelerinden biri haline gelen Tava Ciger ve Edirne Belediye Bandosu’nun dünya çapında ses getiren başarılarının ardından düzenlenmeye başladı.

Türkiye’den ve Bulgaristan, Yunanistan, Romanya başta olmak üzere diğer ülkelerden Edirne’ye gelen Bando grupları, Bando ve Ciğer Festivali’nde Edirnelilere ve Edirne’ye ziyarete gelen misafirlere gün içerisinde aralıksız müzik ziyafeti sunmaktadır.

Festivalin son gününde Saraçlar Caddesi’ne kurulan stantlarda Edirneli ciğer ustaları misafirlere yaklaşık 1 ton ücretsiz ciğer servisi yapmaktadır.

2018 yılında düzenlenen festival kapsamında, Edirne Belediyesi tarafından yaptırılan Dünyanın En Büyük Ciğer Tavası, Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdi.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Edirne Bando Festivali Edirne Bando ve Ciğer Festivali Edirne Ciğer Festivali Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali Bando Festivalleri Ciğer Festivalleri
Başlangıç:
6 Ekim 2023 @ 12:00
Bitiş:
8 Ekim 2023 @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Edirne
Edirne, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon