Yükleniyor Festivaller

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali

 4 Aralık 2020 - 6 Aralık 2020     İstanbul

: / /

Festival Navigation

Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali 4-6 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.


Detaylar

Gelenekselleştirme amacını taşıdığımız Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali “İnsana dost olmak, fikre dost olmak, komşuya dost olmak, coğrafyaya dost olmak, tarihe dost olmak, kendi vücuduna dost olmak, görünene ve görünmeyene dost olmak” düşüncesinden hareketle dostluk üzerine yaratılmış; insan ile evrenin ilişkisini, doğrudan ya da dolaylı bir şekilde konu edinen her çeşit ve formattaki film formunu seyirciyle buluşturmayı hedefliyor. En geniş anlamıyla dostluk kavramını, güncel sanatların en etkili formlarından biri olan sinema yoluyla yeniden okumak, düşünmek ve hayatımızdaki yansımalarını çoğaltmak niyetiyle, festival kapsamında çeşitli konferanslar, söyleşiler, atölyeler, yarışmalar ve film gösterimleriyle farkındalık oluşturmak istiyoruz.

“3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali”, 4 Aralık’ta sinemaseverlerle buluşacak.

“Nefes: Vatan Sağolsun”, “Sen Aydınlatırsın Geceyi”, “Rauf” ve “Ceviz Ağacı” adlı filmlerin görüntü yönetmeni Vedat Özdemir’in başkanlığını üstlendiği ana jüride, ilk uzun metraj filmi “Holly Boom” ile festivallerden ödülle dönen Yunan yönetmen Maria Lafi, “In Between Dying” filmiyle bu yılki Venedik Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma bölümünde yarışan Azerbaycanlı yönetmen Hilal Baydarov, oyuncu İrem Altuğ ve senaryo doktoru, akademisyen Öktem Başol yer alıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Kızılay, Beyoğlu Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi destekleriyle Yunus Emre anısına düzenlenen festivale, birçok ülkeden başvuru yapıldı.

Direktörlüğünü Faysal Soysal’ın, genel koordinatörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in üstlendiği festival, 6 Aralık’ta sona erecek.

Festivalde, Yarışma, Kırk Yıllık Hatır, Panorama ve özel gösterim seçkileri sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul

Gelenekselleştirmeyi amaçladığımız Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali “İnsana dost olmak, fikre dost olmak, komşuya dost olmak, coğrafyaya dost olmak, tarihe dost olmak, kendi vücuduna dost olmak, görünene ve görünmeyene dost olmak” düşüncesinden hareketle dostluk üzerine yaratılmış; insan ile evrenin ilişkisini, doğrudan ya da dolaylı bir şekilde konu edinen her çeşit ve formattaki film formunu seyirciyle buluşturmayı hedefliyor.  En geniş anlamıyla dostluk kavramını, güncel sanatların en etkili formlarından biri olan sinema yoluyla yeniden okumak, düşünmek ve hayatımızdaki yansımalarını çoğaltmak niyetiyle, festival kapsamında çeşitli konferanslar, söyleşiler, atölyeler, yarışmalar ve film gösterimleriyle farkındalık oluşturmak istiyoruz.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
4 Aralık 2020
Bitiş:
6 Aralık 2020
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
http://dostlukfilmfestivali.com/

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar