Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali

 17 Kasım 2021 - 21 Kasım 2021     Elazığ

: /

13. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali 17-21 Kasım tarihleri arasında Elazığ Kültür ve Sanat Derneği’nde.


Nerede?

Elazığ

Kim Düzenliyor?

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği      

Detaylar

devamını oku... kapat

Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali, ilk olarak 24 Ekim 2008 tarihinde tertiplenmiş olan; Türk sinema ve tiyatro sanatçılarının katılımlarıyla, film gösterimleri ve etkinliklerin Elazığ’da yapıldığı film ve sanat festivalidir. Her yıl festivale katılan sanatçı konuklara bir de Çayda Çıra Onur Ödülü ve Çayda Çıra Özel Ödülü verilmektedir.


Elazığ’da “13. Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali”nin açılış galası gerçekleştirildi.

Elazığ Kültür ve Sanat Derneğince bir otelde düzenlenen festivalin açılış galası sinema, dizi ve tiyatro oyuncusunun ve yönetmenlerin katılımıyla yapıldı.

Galaya yönetmenler Mesut Uçakan ve Serdar Akar ile oyuncular Sezer Güvenirgil, Sefa Zengin, Suavi Eren ve Serap Ogan katıldı.

Vali Ömer Toraman, açılışta yaptığı konuşmada, kadim bir kültüre sahip olan Elazığ’ın kültür ve sanat faaliyetlerine verdiği önem ve değerle her zaman adından söz ettiren bir şehir olduğunu söyledi.

Festivale katılan sanatçılara teşekkür eden Toraman, “Bu etkinlik Elazığ’da düzenlendiği için memnuniyet duyuyorum. Kültür sanat faaliyetleri öteden beri büyük kentlerde başkentlerde kümelenmiş faaliyetler olarak algılanmış. Ancak memnuniyetle izliyoruz ki Anadolu da Elazığ gibi başka şehirlerde önemli kültür faaliyetlerine ev sahipliği yapıyor. Bu film festivali de bu yıl 13’üncüsünü gerçekleştirerek büyük bir başarıyı yakalıyor.” diye konuştu.

Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar Kara da geçen yıl yaşanan ve 41 vatandaşın hayatını kaybettiği depremden sonra değişim ve dönüşüm geçiren bir şehirde tekrar sanatsal bir faaliyeti yapmanın gurunu yaşadıklarını dile getirdi.

Oyuncu Sezer Güvenirgil, ödülün kendisine layık görülmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Elazığ’a en son 30 yıl önce geldiğini belirten Güvenirgil, “En son konserlerim için Elazığ’a gelmiştim. 30 yılda çok şey değişti. Bizler yaşlandık. Ama gördüğüm kadarıyla Elazığ’ı 30 yıl sonra o kadar gelişmiş olarak buldum ki iftihar ettim.” dedi.

Yönetmen Mesut Uçakan da festivale katılmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

 

 

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Çayda Çıra Festivali Çayda Çıra Film Festivali Çaydaçıra Film Sanat Festivali Film Festivali Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali Film Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
17 Kasım 2021
Bitiş:
21 Kasım 2021
Festival Kategorisi:
,

Şehir

Elazığ / Türkiye

Yorum Bırakın