Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali

 10 Mart @ 20:00 - 24 Mart @ 23:30     Bursa

: / /

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 9. Bursa Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali 10-24 Mart tarihleri arasında Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde gerçekleşecek.


Ahmet Vefik Paşa Sahnesi Osmangazi Bursa

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Bursa’da, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü her yıl Mart ayında “Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali” gerçekleştirmektedir. Balkan ülkelerinin tiyatro sanatına büyük katkılar sağlamış tiyatro topluluklarının öncelikli olarak yer aldığı festival, git gide büyümekte, katılan ülke sayısı artmakta, Türkiye’nin en prestijli tiyatro festivalleri arasında yer almaktadır.

Bursa’da, Devlet Tiyatroları’nın önderliğinde her yıl ilkbaharda bir “Balkan Tiyatroları Festivali” yapılması öngörülmektedir. Balkan ülkelerinin tiyatro sanatına büyük katkılar sağlamış tiyatro topluluklarının öncelikli olarak yer alacağı festivalin, sonraki yıllarda çerçevesini genişletmesi beklenmektedir. Böylece Balkan ülkelerinin tiyatro yapımlarının ağırlıkta olduğu, dünyanın tanınmış tiyatro topluluklarının da buluşmasına fırsat yaratılacaktır.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali Bursa Festivali Bursa Tiyatro Festivali Tiyatro Festivali Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali Tiyatro Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
10 Mart @ 20:00
Bitiş:
24 Mart @ 23:30
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Bursa / Türkiye

İlçe

Osmangazi

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar