Yükleniyor Festivaller

Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali

 9 Mart 2020 @ 15:00 - 26 Mart 2020 @ 22:30     Bursa

: / /

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 9-26 Mart tarihleri arasında “Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali” gerçekleşecek.  Balkan ülkelerinin tiyatro sanatına büyük katkılar sağlamış tiyatro topluluklarının öncelikli olarak yer aldığı festival, git gide büyümekte, katılan ülke sayısı artmakta, Türkiye’nin en prestijli tiyatro festivalleri arasında yer almaktadır.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Bursa

Devlet Tiyatroları'ndan 4 oyunun sahneleneceği festivalde, 9'u yabancı olmak üzere toplam 13 farklı oyun, tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.  İstanbul, Ankara ve Bursa Devlet Tiyatroları'nı buluşturucak etkinlik dolayısıyla <strong>Romanya</strong>, <strong>Bulgaristan</strong>, <strong>Makedonya</strong>, <strong>Karadağ</strong>, <strong>Arnavutluk</strong>, <strong>Yunanistan</strong> ve <strong>Kosova</strong> tiyatroları da Bursa'ya gelecek.

Balkan ülkelerinde tiyatro sanatına büyük katkılar sağlamış toplulukların öncelikli yer aldığı festivalde, Hayali Ufuk Durmaz da her akşam 19.45'te fuayede Hacivat-Karagöz gösterisi yapacak.  Bursa'da tiyatro sanatının canlandırılması ve çağdaş tiyatronun bölge insanına sergilenmesini sağlayacak festival 26 Mart Salı gününe kadar devam edecek.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
9 Mart 2020 @ 15:00
Bitiş:
26 Mart 2020 @ 22:30
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
http://www.bursakulturturizm.gov.tr/

Şehir

Bursa / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar