Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali

9 Mart @ 15:00 - 26 Mart @ 22:30 Bursa

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 9-26 Mart tarihleri arasında “Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali” gerçekleşecek.  Balkan ülkelerinin tiyatro sanatına büyük katkılar sağlamış tiyatro topluluklarının öncelikli olarak yer aldığı festival, git gide büyümekte, katılan ülke sayısı artmakta, Türkiye’nin en prestijli tiyatro festivalleri arasında yer almaktadır.

PROGRAM

Festivalin programı için tıklayın.

Festival Resmi Sitesi

Devlet Tiyatroları’ndan 4 oyunun sahneleneceği festivalde, 9’u yabancı olmak üzere toplam 13 farklı oyun, tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.  İstanbul, Ankara ve Bursa Devlet Tiyatroları’nı buluşturucak etkinlik dolayısıyla RomanyaBulgaristanMakedonyaKaradağArnavutlukYunanistan ve Kosova tiyatroları da Bursa’ya gelecek.

Balkan ülkelerinde tiyatro sanatına büyük katkılar sağlamış toplulukların öncelikli yer aldığı festivalde, Hayali Ufuk Durmaz da her akşam 19.45’te fuayede Hacivat-Karagöz gösterisi yapacak.  Bursa’da tiyatro sanatının canlandırılması ve çağdaş tiyatronun bölge insanına sergilenmesini sağlayacak festival 26 Mart Salı gününe kadar devam edecek.


Bursa

Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?