Yükleniyor Festivaller

Uluslararası Ankara Kukla Festivali

 17 Ekim 2020 @ 12:00 - 25 Ekim 2020 @ 21:00     Ankara

: / /

6. Uluslararası Ankara Kukla Festivali, 17-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.


Detaylar

Festivalin Amacı:
​· Kukla sanatını bir sanat formu olarak tanıtmak, sevdirmek, Ankara’da bir kukla festivali geleneğini oluşturmak.
· Ankara’daki çocukların yaratıcı dünyalarını kukla oyunlarıyla zenginleştirmek.
· “Kukla yalnızca çocuklar için değildir!” diyerek, yetişkin dünyasında da ‘kukla sanatı’nın güçlü bir sesi ve yeri olabileceği anlayışını oluşturmak ve yaymak.
· Toplumun estetik beğeni düzeyini, tüm sanat formlarını içinde barındıran ‘kukla sanatı’ aracılığıyla yükseltmek, toplumla genel anlamda sanat arasındaki bağı güçlendirmek.
· UNESCO tarafından ‘Somut Olmayan Dünya Kültürel Mirası’ kabul edilen Karagöz’ün dünya kuklacılarını ağırlamasını ve bir kukla festivaline ev sahipliği yapmasını sağlamak.
· Farklı ülkelerdeki kukla anlayışlarını, kuklacıların deneyimlerini ve uluslararası sanatsal standartlarını Türkiyeli izleyici, sanatçı ve yapımcıların dikkatine sunmak.
· Alternatif kukla kullanımı ve sahneleme anlayışlarını tanıtmak.
· Basının ve kamuoyunun desteğiyle kukla etkinliklerini ülke çapında özendirmek. Seminer, sergi ve atölye çalışmalarıyla kukla alanında üretim kalitesini arttırmak.

Festivalin Hedef Kitlesi​
* Kaliteli kukla oyunları ile buluşamayan çocuklar, gençler ve eğitimciler.
* Kukla oyunlarıyla karşılaşmamış tüm yetişkinler.
* Sahne ve görsel sanatlarla ilgilenen herkes.
* Özellikle yetişkinler için oyun sahneleyen tiyatro sanatçıları.
* Ülke gelişiminde kültür ve sanatın önemine inanan ve bu alanda çalışan tüm kurumlar.


Program

17 EKİM – CUMARTESİ
14:00 – ‘BENCİLİN BAHÇESİ’ (TİYATRO TEMPO – çocuk 3-8)
17:00 – NYX (HOLLANDA – aile 4+)
20:00 – ROMEO&JULIETTE (KAZAKİSTAN – gençlik 15+)

18 EKİM – PAZAR
14:00 – ‘ACEMİ BAYKUŞ’ (AVUSTRALYA – çocuk 4-10)
17:00 – HAVHAV – DÜNYAYI KİM KURTARACAK? (ALMANYA – aile 5+)
20:00 – PARÇACIK (BULGARİSTAN – aile 5+)

19 EKİM – PAZARTESİ​
ATÖLYE ÇALIŞMASI

20 EKİM – SALI
21:00 – ‘BURUN’ (TÜRKİYE – gençlik 13+)

21 EKİM – ÇARŞAMBA
21:00 – ‘TOPRAK SUYA DÖNÜŞTÜĞÜNDE’ (HİNDİSTAN – aile 9+)

22 EKİM – PERŞEMBE
20:00 – ‘UMUT IŞIĞI’ (RUSYA – gençlik 14+)
21:00 – SÖYLEŞİ – BART ROCCOBERTON

23 EKİM – CUMA
21:00 – ‘PİROSMANİ’ (GÜRCİSTAN – yetişkin 16+)

24 EKİM – CUMARTESİ
14:00 – ‘KEDİM BIYIKLI’ (İSRAİL– çocuk oyunu 3-9)
17:00 – ‘KUTUP AYISI UMKA’ (ESTONYA – çocuk oyunu 3-9)
20:00 – ‘MASALCI’ (ABD – aile 4+)

25 EKİM – PAZAR
14:00 – ‘DOKTOR AYBOLİT’ (RUSYA – çocuk oyunu 3-9);
17:00 – ‘KARAGÖZ CEVİZ ARKADAŞIM’ (Tiyatro Tempo – aile 5+)
18:00 – SÖYLEŞİ – THE TRAIN THEATRE (İSRAİL)

FESTİVAL KAPANIŞI

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Ankara

<strong><u>12 Ekim 2018 CUMA</u></strong> 10.30…… <strong>‘KÖPEK OLMAK İSTEMİYORUM’</strong> Türkiye – Tiyatro Tempo (Tempo sahnesi) 10.30 ve 13.30 ….. <strong>‘PRENSES BENEK’</strong> Moldova – İzvoraşul Vesel Tiyatrosu (Batıkent Anaokulu) &nbsp; <strong><u>13 Ekim 2018 CUMARTESİ</u></strong> 11.00 ….. <strong>‘RENKLERİN OYUNU’ </strong>(BEBEK OYUNU)* Türkiye – Tiyatro Tempo (Tempo Sahnesi) 13.00…… <strong>‘KÖPEK OLMAK İSTEMİYORUM’</strong> Türkiye – Tiyatro TEMPO (Tempo sahnesi) 18.00…… <strong>‘SON İNCİR’</strong> Türkiye – Ters Ağaç Tiyatrosu (Tempo Sahnesi) &nbsp; <strong><u>14 Ekim 2018 PAZAR</u></strong> 11.00 ….. <strong>‘İYİ GECELER FARECİK’ </strong>(BEBEK OYUNU)* Fransa – XZART Tiyatrosu (Tempo sahnesi) 13.00…… <strong>‘BENİM KARDEŞİM DİĞERLERİNDEN FARKLI’</strong> Fransa – XZART Tiyatrosu (Tempo sahnesi) 14.00 ….. <strong>‘SERAMİK MASK YAPIM ATÖLYESİ’</strong> Türkiye – Artosfer Sanat Merkezi 16.00…… <strong>‘PRENSES BENEK’</strong> Moldova – İzvoraşul Vesel Tiyatrosu (Tempo Sahnesi) 18.00…… <strong>‘SOKRATES’İN SON GECESİ’</strong> Türkiye – Tiyatro Tempo (A.Ü. DTCF – Farabi Sahnesi) &nbsp; <strong><u>15 Ekim 2018 PAZARTESİ</u></strong> 10.30 ve 13.30 ….. <strong>‘BENİM KARDEŞİM DİĞERLERİNDEN FARKLI’</strong> Fransa – XZART Tiyatrosu(AST sahnesi) 20.00…… <strong>‘DRAGON’</strong> Bulgaristan – Sliven Devlet Kukla Tiyatrosu (Devlet Tiyatroları – Şinasi Sahnesi) &nbsp; <strong><u>16 Ekim 2018 SALI</u></strong> 10.30 ve 13.30 ….. <strong>‘SEVGİ ÜZERİNE KISA ÖYKÜLER’</strong> Bulgaristan – Sliven Devlet Kukla Tiyatrosu (Yılmaz Güney Sahnesi) 10.30 ve 13.30 ….. <strong>‘KÜÇÜK KUĞU GÖLÜ’</strong> Hollanda – Cordua&amp;Magnus Tiyatrosu (ODTÜ Koleji) 19.00 …..<strong> ‘SON İNCİR’ </strong>Türkiye – Ters Ağaç Tiyatrosu (Tempo Sahnesi) 20.00 ….. <strong>‘BİR ATIN HİKAYESİ’</strong> Beyaz Rusya – Brest Devlet Kukla Tiyatrosu (A.Ü. DTCF – Farabi Sahnesi) &nbsp; <strong><u>17 Ekim 2018 ÇARŞAMBA</u></strong> 10.30 ve 13.30 ….. <strong>‘PRENSES BENEK’</strong> Moldova – İzvoraşul Vesel Tiyatrosu (Dört Mevsim Sahnesi) 10.30 ….. <strong>‘KARAGÖZ CADILAR ve HİNT FAKİRİ’</strong> Türkiye – Tiyatro Tempo (Şair Baki Sahnesi – Altındağ) &nbsp; <strong><u>18 Ekim 2018 PERŞEMBE</u></strong> 10.30 ….. <strong>‘PRENSES BENEK’</strong> Moldova – İzvoraşul Vesel Tiyatrosu (Şair Baki Sahnesi – Altındağ) 14.00…… <strong>‘Söyleşi: DÜNYADA ve TÜRKİYE’de KUKLA SANATININ GELİŞİMİ’</strong> (Ankara Üniversitesi) 17.00…… <strong>BASIN TOPLANTISI</strong> (Tiyatro Tempo) 19.00…… <strong>‘YAŞAM’</strong> Tayvan – Flying Group Theatre (Tempo Sahnesi) &nbsp; <strong><u>19 Ekim 2018 CUMA</u></strong> 10.30 ….. <strong>‘YAŞAM’</strong> Tayvan – Flying Group Theatre (Tempo Sahnesi) 10.30 ve 13.30 …… <strong>‘TRINKET. THE ROBOT’</strong> Avustralya – Little Wing Puppets (AST Sahnesi) 14.30……. <strong>‘Atölye: TORBADAN ÖYKÜ ÇIKTI’</strong> Türkiye – Ahmet Önel (Tempo Sahnesi) 20.00…… <strong>‘SOKRATES’İN SON GECESİ’</strong> Türkiye – Tiyatro Tempo (Dört Mevsim Sahnesi) &nbsp; <strong><u>20 Ekim 2018 CUMARTESİ</u></strong> 11.00…… <strong>‘Atölye: GÖLGE KUKLA YAPIMI’</strong> Avustralya – Little Wing Puppets (Tempo Sahnesi) 13.00 ve 16.00 …… <strong>‘ZHENG HE’NİN YOLCULUĞU’</strong> Avusturya – Karin Schaefer Tiyatrosu (Tempo Sahnesi) 20.00…… <strong>‘ASİ KUŞ’</strong> Türkiye – Ali Poyrazoğlu ve Tiyatro Tempo (A.Ü. DTCF Farabi Sahnesi) &nbsp; <strong><u>21 Ekim 2018 PAZAR</u></strong> 11.00…… <strong>‘BALIK NEDEN AĞLADI?’</strong> İsrail – The Train Theatre (Tempo Sahnesi) 14.00…… <strong>‘BEN, SEN, O, BİZ, SİZ, ONLAR’</strong> Türkiye – Anatole Sokak Oyuncuları (Tempo Sahnesi) 16.00……<strong>‘ÇERÇEVE 2’</strong> Türkiye – Tarla Zanat Tiyatrosu (Tempo Sahnesi)

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
17 Ekim 2020 @ 12:00
Bitiş:
25 Ekim 2020 @ 21:00
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
https://www.ankarakuklafest.com/

Şehir

Ankara / Türkiye

Organizatörler

Tiyatro Tempo
KUKSADER

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar