Yükleniyor Festivaller

Tekno Uzay Bilim Şenliği

 2 Ekim 2020 @ 12:00 - 4 Ekim 2020 @ 23:30     Hatay

: / /

3. Tekno Uzay Bilim Şenliği 2-4 Ekim tarihlerinde Hatay Samandağ Kültür Merkezi’nde…


Detaylar

TÜBİTAK 4007 Teknouzay Bilim Şenliği-3 Hatay Bilim ve Sanat Merkezi Yürütücülüğünde, 02 Ekim 2020 tarihinde İskenderun Teknik Üniversitesi, 03-04 Ekim 2020 tarihlerinde Samandağ Kültür Merkezinde düzenlenecektir.

Proje ekibinde Türkiye’nin farklı üniversitelerinden alanında uzman akademisyenler, başarılı öğretmenler, üniversite öğrencileri ve çok sayıda gönüllü bulunmaktadır.

“BİLİMİN IŞIĞINDA BİRLİKTE YÜKSELECEĞİZ”
Projemiz bilim kültürünün yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim – teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlamaktadır. Ayrıca proje kapsamında her yaş grubundan katılımcının temel astronomi kavramları ve uzay teknolojisi konularında deneyim kazanmasını sağlayacak çok sayıda etkinlik, atölye, sergi, simülasyon, uzay küresi, yarışma, müzik dinletisi, bilimsel söyleşinin yanı sıra gökyüzü gözlemleri düzenlenecektir. Bu sayede katılımcılarda bilimsel merak ve farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır.

Tübitak 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı tarafından desteklenen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde hazırlanan ve İskenderun Teknik Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay-Samandağ Çanakoluk Huzurlu Ortaokulu, İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi, Hatay Bilim ve Sanat Merkezi’nin kıymetli destekleri ile gerçekleştirilecek olan proje, 02 Ekim 2020 tarihinde İskenderun Teknik Üniversitesi, 03-04 Ekim 2020 tarihlerinde Samandağ Kültür Merkezinde düzenlenecektir.Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Samandağ Kültür Merkezi Samandağ Hatay

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
2 Ekim 2020 @ 12:00
Bitiş:
4 Ekim 2020 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
http://teknouzaybilimsenligi.com/

Şehir

Hatay / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar