Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri

 30 Ağustos @ 10:00 - 3 Eylül @ 23:30     Antalya    Ücretsiz

: / /

670. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri 30 Ağustos – 3 Eylül tarihlerinde sizlerle.


Elmalı Yeşilyayla Antalya

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri, 1352 tarihinden itibaren düzenlenen spor turnuvası. Türkiye’nin Antalya şehrinin Elmalı ilçe belediyesi tarafından Elmalı Yeşilyayla’da Recep Gürbüz Güreş Sahasında düzenlenmektedir. Her yıl ağustos, eylül aylarında yapılır.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden 9 yıl daha eskidir. Diğer bir önemli Yağlı Güreş Turnuvası ise Yunanistan’da Selanik, Kavala, Serez üçgeninde Nigrita Yağlı Güreşleri turnuvasıdır. En eski turnuva ise Nigrita turnuvasıdır.

Elmalı Yağlı Güreşlerinde Kırkpınar (d:1361) de olduğu gibi baş, başaltı, deste vb. kulvarları vardır. Dereceye girenlere çeşitli ödüller ile birlikte madalya verilir. Kulvar birincilerine ise madalya ile kupa verilir. Baş şampiyonuna ise ek olarak Elmalı Belediyesi tarafından altın kemer takılır bir sonraki yılın turnuvasına kadar emanet edilir. Böylelikle başpehlivanlık unvanı verilmiş olur. Üç yıl üst üste unvanını koruyan başpehlivan altın kemerin ebedi olarak sahibi olur. Şampiyon pehlivan turnuva sonunda Elmalı’da şehir turu atarak ziyaretçileri selamlar.


Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Elmalı Yağlı Güreşleri Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Yağlı Güreş Şenlikleri

Detaylar

Başlangıç:
30 Ağustos @ 10:00
Bitiş:
3 Eylül @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Antalya / Türkiye

İlçe

Elmalı

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar