Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri
Kesin Değil
Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin tarihi henüz kesinleşmedi. Kesinleştiğinden sitemizden açıklanaktır. Güncellemeler için takipte kalın....
:

Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri

30 Ağustos - 3 Eylül
Antalya Ücretsiz

670. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri 30 Ağustos – 3 Eylül tarihlerinde sizlerle.


Nerede?

Yeşilyayla Elmalı Antalya

Detaylar

Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri, 1352 tarihinden itibaren düzenlenen spor turnuvası. Türkiye’nin Antalya şehrinin Elmalı ilçe belediyesi tarafından Elmalı Yeşilyayla’da Recep Gürbüz Güreş Sahasında düzenlenmektedir. Her yıl ağustos, eylül aylarında yapılır.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden 9 yıl daha eskidir. Diğer bir önemli Yağlı Güreş Turnuvası ise Yunanistan’da Selanik, Kavala, Serez üçgeninde Nigrita Yağlı Güreşleri turnuvasıdır. En eski turnuva ise Nigrita turnuvasıdır.

Elmalı Yağlı Güreşlerinde Kırkpınar (d:1361) de olduğu gibi baş, başaltı, deste vb. kulvarları vardır. Dereceye girenlere çeşitli ödüller ile birlikte madalya verilir. Kulvar birincilerine ise madalya ile kupa verilir. Baş şampiyonuna ise ek olarak Elmalı Belediyesi tarafından altın kemer takılır bir sonraki yılın turnuvasına kadar emanet edilir. Böylelikle başpehlivanlık unvanı verilmiş olur. Üç yıl üst üste unvanını koruyan başpehlivan altın kemerin ebedi olarak sahibi olur. Şampiyon pehlivan turnuva sonunda Elmalı’da şehir turu atarak ziyaretçileri selamlar.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Elmalı Yağlı Güreşleri Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Yağlı Güreş Şenlikleri
Başlangıç:
30 Ağustos
Bitiş:
3 Eylül
Ücret:
Ücretsiz

Organizatör

Elmalı Belediyesi
Phone:
(0242) 618 67 01
Website:
https://www.elmali.bel.tr/
Email Address:
bilgi@elmali.bel.tr
Antalya
Antalya
Antalya, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon