Yükleniyor Festivaller

Romanival: Bir Roman Karnavalı

 4 Mayıs 2019 @ 15:00 - 22:30     İzmir    39 TL

: / /

Bir Roman Karnavalı; 4 Mayıs Cumartesi İzmir Arena’ya “Romanival” geliyor!


Detaylar

Her yıl yorucu kış ayları geride kaldığında; tüm cemreler yeryüzüne düştüğünde kutlanması gereken bir gün mutlaka gelir herkesin aklına; Hıdırellez! Çünkü güneş yüzünü iyiden iyiye gösterdiğinde kutlanacak bir şeylerimiz olduğunu biliriz. Farklı din ve kültürlerde farklı anlamları olsa da baharı bekleyenlerin müjdecisi kendi ritüellerinin ev sahibi bir gündür Hıdırellez.

Ve bu yıl İzmir için bir ilk gerçekleşiyor. FabricHouse ve Urbantune iş birliğiyle İzmir Arena’da düzenlenecek Romanival 4 Mayıs’ta İzmir Arena’da kapılarını Hıdırellez’i kutlamak isteyen herkese açacak. El kınasından, yumurta tokuşturmaya, sokak sanatçılarıyla dans etmekten, bakla falı baktırmaya kadar gün boyu sürecek birçok aktivite katılımcıları bekliyor. Ayrıca Romanival Pazarı’ndan alışveriş yapabilir söğüşünden midyesine, turşusundan boyozuna her şeyin özenle düşünüldüğü yemek alanlarında vakit geçirebilirsiniz. Sahnede ise; Taksim Trio, Hamdi Akatay & Tepecik Filarmoni Orkestrası, Kobra Murat, Dolapdere Big Gang, Roman müziğinin önde gelen grup ve sanatçılarıyla; Dimitrios The Music Medicine, Hakan Kabil Klarnet Project, Dj Bey ile Hıdırellez karnavalına hazır olun!

“Showlar”
Roman kültürünün en ünlü isimlerinden biri olan 65K takipçiye sahip , Kobra Murat lakabıyla bilinen Murat Divandiler açılışı en hareketli şarkılarıyla yaptıktan sonra gecenin sunuculuğunu yapmaya başlayacak. Açılışın ardından 2 saat sonra tekrar sahne alarak sahneden dans figürleri öğreterek interaktif bir dans şovu gerçekleştirecek. Hem müzik dinletisi hem de roman danslarının olduğu keyifli bir etkinlik olacak.


Program

Line-Up:
– Hamdi Akatay & Tepecik Flarmoni Orkestrası
– Taksim Trio
– Dolapdere Big Gang
– Kobra Murat

Festivalde Neler Olacak?
– Falcı Çadırları
– Hıdırellez Dilek Ağaçları
– Hıdırellez Ateşi
– Basma Şalvar Fotoğraf Aktivitesi
– Çiçek Tacı Atölyesi
– Kısmet Salıncağı
– Bakla Falı
– Yumurta Boyama
– Yumurta Tokuşturma
– El Kınası
– Fotoğraf Panosu

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
İzmir Arena İzmir

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 4

Your page rank:

Detaylar

Tarih:
4 Mayıs 2019
Saat:
15:00 - 22:30
Ücret:
39 TL
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
http://www.romanival.com/

Şehir

İzmir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar