Yükleniyor Festivaller

PatiFest

 3 Ekim 2020 @ 12:00 - 4 Ekim 2020 @ 23:30     Mersin

: /

Sokak Hayvanları Festivali, PatiFest’in, Ekim ayında Mersin’de düzenlenmesi bekleniyor.

 

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

Mersin,  Türkiye’de örneği olmayan bir festivale ev sahipliği yapacak. Can dostlara yardım amacıyla konserler, gösteriler, söyleşiler ve kermes etkinliklerinin yer alacağı Sokak Hayvanları Festivali ‘Patifest’ten elde edilecek gelirle Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağı’na ameliyathane yapılması hedefleniyor. Seramik mama kapları yapan Süleyman Tatlı’nın fikri olan festival, yurt genelinde ilk kez düzenlenecek. Festival takvimi hakkında bilgi alan Başkan Rahmi Gençer, “Ayvalık’ta hayvanlara sevgiyle yaklaşan insanlar oldukça fazla. Hepimizin bu dünyanın bir parçası olduğu, canlıların da ekolojik denge içerisindeki önemini unutmadan yaşamalıyız. Havaya, suya, doğaya sahip çıktığımız kadar canlılarına da sahip çıkmalıyız” dedi.

Instagram facebook twitter youtube İlgili Haberler google
İçel (Mersin)

Sokak Hayvanları Festivali PatiFest, 3-5 Ağustos tarihleri arasında Ayvalık'ta düzenlenecek. Ayvalık, 3-4 ve 5 Ağustos günlerinde Türkiye’de örneği olmayan bir festivale ev sahipliği yapacak. Can dostlara yardım amacıyla konserler, gösteriler, söyleşiler ve kermes etkinliklerinin yer alacağı Sokak Hayvanları Festivali ‘Patifest’ten elde edilecek gelirle Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağı’na ameliyathane yapılması hedefleniyor. Seramik mama kapları yapan Süleyman Tatlı’nın fikri olan festival, yurt genelinde ilk kez düzenlenecek. Festival takvimi hakkında bilgi alan Başkan Rahmi Gençer, “Ayvalık’ta hayvanlara sevgiyle yaklaşan insanlar oldukça fazla. Hepimizin bu dünyanın bir parçası olduğu, canlıların da ekolojik denge içerisindeki önemini unutmadan yaşamalıyız. Havaya, suya, doğaya sahip çıktığımız kadar canlılarına da sahip çıkmalıyız” dedi. Armağan Çağlayan’ın sunuculuğunu üstleneceği 3 günlük festival, Sarımsaklı Pazaryeri’nde yapılacak. Etkinlikte; Bulutsuzluk Özlemi’nin solisti Nejat Yavaşoğulları, Fatma Turgut ve Gece Yolcuları grubu konser verecek. Renk grubu müzik dinletileri yapacak. Söyleşiler düzenlenecek, Yetenek Siziniz yarışmasının Türkiye Şampiyonu Kutay ve Tarçın gösteri yapacak. ‘Koç Köpekler Başarılı Çocuklar’ ekibi verecekleri hızlandırılmış eğitimle çocukların korkusunu yenecek. Evindeki 17 kedisiyle birlikte piyano çalmasıyla tanınan Sarper Duman da, Ayvalık kedileriyle birlikte piyano çalacak. Ayrıca, Ayvalık Belediyesi’nin Zeytin Çekirdekleri Koro ve Orkestrasının konser vermesi de planlanıyor. Tatlı, “Elde edilen gelirle barınağın padoklarını ve dış çevre tellerini yenileyip bir ameliyathane yapmak istiyoruz. Bunun için 300 bin liraya ihtiyaç var” diye konuştu.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
3 Ekim 2020 @ 12:00
Bitiş:
4 Ekim 2020 @ 23:30
Festival Kategorisi:
,

Şehir

Mersin / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar