Yükleniyor Festivaller
 • Bu festival geçti.

Milas Zeytin Hasat Şenliği

 12 Kasım 2022 @ 12:00 - 13 Kasım 2022 @ 23:30     Muğla    Ücretsiz

: / / /

8. Milas Zeytin Hasat Şenliği, 12-13 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.


Milas Muğla

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Muğla’nın Milas ilçesinde zeytin ve zeytinyağı üreticisinin bilinçlendirilmesi, Milas zeytin ve zeytinyağının tanıtımının yapılması amacıyla Milas Zeytin Hasatı Şenliği yapılmaktadır.Program

Milas Kaymakamlığı himayesinde “Tadında Milas Var” sloganıyla geleneksel olarak her yıl düzenlenen 7. Milas Zeytin Hasat Şenliği, 13-14 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Mahalleler arasında düzenlenecek yarışmaların yanı sıra yöresel folklor örnekleri, sıkım, söyleşi, gurme notları, workshop, konser, sergi ve paneller yer alacağı 7. Milas Zeytin Hasat Şenliği, eğlenceli dakikalara imza atacak. Çeşitli etkinliklerin yanı sıra ünlü tarım tarihçileri, zeytin ve zeytinyağı uzmanları, gurmeler, şefler ve birbirinden değerli sanatçıların katılacağı 7. Milas Zeytin Hasat Şenliği, iki gün boyunca ziyaretçilerine eğlenceli ve keyifli anlar yaşatacak.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle düzenlenemeyen 7. Milas Zeytin Hasat Şenliği, bu yıl 13-14 Kasım 2021 tarihleri arasında geniş pandemi önlemleriyle ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye’nin “Zeytin Üssü” olarak tanımlanan Milas, 7. Milas Zeytin Hasat Şenliği ile zeytin ve zeytinyağı üreticilerinin en anlamlı şenliklerine imza atmaya hazırlanıyor. Birbirinden eğlenceli ve bilgilendirici etkinliklerin yer alacağı 7. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nde ünlü televizyoncu Mesut Yar ve ünlü sunucu Alp Kırşan sunumlarının yanında 13 Kasım Cumartesi Atapark’ta saat 20’de Gece Yolcuları konseri, 14 Kasım Pazar günü ise yine Atapark’ta saat 20’de Melek Mosso konseri düzenlenecek. Ücretsiz düzenlenecek konserlere tüm vatandaşlar davet edildi.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube
Ferhat Göçer Zeynep Casalini

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Milas Festivali Milas Hasat Şenliği Milas Şenliği Milas Zeytin Hasat Şenliği Zeytin Hasat Şenliği Hasat Şenlikleri Zeytin Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
12 Kasım 2022 @ 12:00
Bitiş:
13 Kasım 2022 @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

Muğla / Türkiye

İlçe

Milas

2 yorum

 • Avatar
  Mehmet Ertürk Cevapla

  Ağanın elim mi tutulur. Ne verirsen elinle o gider seninle güreş yapacak kadar değil de, Sabah ısınma sporu enerjisine yetecek kadar sıvı altın dan 1 Litrelik de olsa beklentimiz olamasin mı?.

 • Avatar
  Mehmet Ertürk Cevapla

  Zeytin meyve suyundan (yağı) sıkma beklentimiz.

Yorum Bırakın

Avatar