Yükleniyor Festivaller

Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali

 11 Ekim 2019 @ 12:00 - 14 Ekim 2019 @ 22:00     Mersin

: / / / / /

Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali Ekim ayında Mersin’de gerçekleşmektedir.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

Dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan ve tüm dünyadan engelli sanatçıları bir araya getirmek amacıyla, kar amacı gütmeden tamamen hizmet ve farkındalık yaratma amaçlı hayata geçirilen, Mersin Valiliği himayesinde, Büyükşehir Belediyemiz ve Mersin’i Kalkındırma Dayanışma Derneğinin işbirliğinde yürütülen Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali bu yıl ikinci kez düzenlenecek. Festivale, Türkiye dâhil 19 farklı ülkeden, engelleri azim, umut ve başarı ile aşmış müzik, resim, dans, fotoğraf gibi sanat dallarından toplam 100 sanatçı katılacak.

Festival, 11-14 Ekim 2019 tarihleri arasında Engelsiz Kent Mersin’de değişik kültür ve sanat alanlarında gerçekleştirilecek.Festival bu sene, Türk Halk Müziğinin unutulmaz sanatçılarından merhum Aşık Veysel Anısına yapılacak ve “Karanlıktan Aydınlığa” mottosu ile tüm engellerine rağmen hayata tutunabilen hem kendilerine hem çevrelerine hem de evrensel duygulara sanatlarıyla ışık olabilen tüm engelli sanatçılara ithaf edilecek.

3. Uluslararası Mersin Engelsiz Sanat Festivali’ne tüm halkımız davetlidir. Festivale katılım herkese açık olup ücretsizdir.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
İçel (Mersin)

Tüm dünyadan engelli sanatçıları bir araya getirmek amacıyla, kar amacı gütmeden tamamen hizmet ve farkındalık yaratma amaçlı hayata geçirilen, Mersin Valiliği himayesinde, Büyükşehir Belediyesi ve Mersin'i Kalkındırma Dayanışma Derneğinin iş birliğinde yürütülen Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali bu yıl ikinci kez düzenlenecek. Festivale, Türkiye dâhil 19 farklı ülkeden; engelleri azim, umut ve başarı ile aşmış müzik, resim, dans, fotoğraf gibi sanat dallarından toplam 100 sanatçı katılacak. Festival, 11-14 Ekim tarihleri arasında, Mersin’de farklı kültür ve sanat alanlarında gerçekleştirilecek.

Dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan, Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığınca başlatılan; Mersin’i engelsiz bir şehir haline getirme gayretlerinin güzel sonuçlarından yalnızca bir tanesi. Şehir, bu yönde gerçekleştirdiği çalışmalarla öne çıkıyor ve “Engelsiz Kent” olarak yurt içinde ve dışında sosyal farkındalık alanında birçok ödül ve sertifikası bulunuyor. Yaşadıkları şehrin sosyokültürel hayatından kopmamaları, şehrin insanı olarak var olabilmeleri için kent altyapısı ve üst yapılarını engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre dizayn etme, karar verme ve planlama gayretleri ile yola çıkan Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını sanatın tüm dallarında engellilere yer açma ve destekleme projelerine dönüştürdü.  Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek, çözüm platformları sunarak çözümüne katkı sağlamak ve farkındalık yaratmak, “azim ve umut” ile her şeyin mümkün olabileceğini göstermek ve tüm dünyadan, engellerini azim ve umutla aşan başarı hikâyelerini görünür kılmak amacıyla yola çıkan festival, 4 gün sürecek. Festival etkinlikleri için il merkezinin değişik semtlerinde konser sahneleri kurulacak ve sergi alanları açılacak. Ayrıca festival süresince paneller düzenlenecek. Festivale katılım herkese açık ve ücretsiz olacak.

Saraybosna savaşında yaralanarak yürüme yetisini yitiren <strong>Mujo Agonoviç</strong> hayata kaybettiklerinin anısıyla tutundu.
Saraybosnada yaşanan unutulmaz acıları, dünyaya müziği ile anlatan Sanatçı aramızda..
Tarih:13.10.2018
Saat: 20.00
Yer: Nevit Kodallı

Down Sendromlu Çağatay 5 yaşından itibaren saz çalmaktadır. Kişisel çabaları ile başladığı müzik hayatı bir anda onun kendini ifade ettiği yeni bir dil ve dünyası haline geldi. Toplumsal farkındalık projelerinde sahne alan <strong>Çağatay Aras</strong> bu festival için de önemli bir renk olacaktır. Çağatay Arası şimdi buradan, 11 Ekim’de saat 20:00’de Yenişehir AKM’de dinliyoruz.

Doğuştan görme engelli 24 yaşındaki <strong>Ümran Sevinç</strong>, dünyada çok az insanda bulunan absolut kulak yeteneğine sahip. Altı farklı enstrüman çalan Sevinç, duyulan her notayı referans almadan tanıyabiliyor. Ümran, 13 Ekim’de Festival’de bizlerle!
Yer:Nevit Kodalı
Tarih: 13.10.2018
Saat: 20.00

<strong>Selim&amp;Kerim Altınok</strong> ikiz kardeş olup görme engellidirler. Azim ve inançları ile İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni sınıf birincisi ve ikincisi olarak bitirdiler. Müzik konusundaki yeteneklerini 13 Ekim Cumartesi günü akşam 20.00’da Mersin Üniversitesi Nevit Kodallı Oda Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde bizlerle paylaşacaklar!

<strong>Danil Phluznikov</strong>; çocukluğundan itibaren gelişim bozukluğu ve kemik hastalığı sebebi ile bedensel gelişimi tamamlayamadı. Konuşma becerisi de zayıf olan Danil, ailesinin desteği ile müziğe başladı. O şuan iyi bir müzisyen ve Festivali’n 2. gününde bizimle birlikte!

10 yaşında geçirdiği kazada kollarını kaybeden Pekinli <strong>Liu Wei</strong>, ayakları ile her şeyi yapmayı başardı ve 19 yaşında piyano çalmaya başladı. ‘İki seçeneğim var. Olabildiğince hızlı ölebilirim ya da parlak bir hayat yaşayabilirim ve ikincisini seçtim.‘ diyen Liu, 13 Ekim’de bizlerle!

<strong>Çiğdem Bezci</strong>; Türk Müziği ve Arabesk müzik sanatçısıdır. O Ses Türkiye yarışmasına da katılan Çiğdem Bezci, Festival’in 2. günü bizlerle!

Festivalin 2. gününde uzaklardan aramıza katılan birileri var! <strong>Blerina Shalari</strong> ile sakin tınıların tadını çıkaracağımız konserimiz 19:00’da başlıyor.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
11 Ekim 2019 @ 12:00
Bitiş:
14 Ekim 2019 @ 22:00
Festival Kategorisi:
, , , , ,
Website:
http://engelsizsanat.net/

Şehir

Mersin / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar