Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Konya Mistik Müzik Festivali

 23 Eylül @ 14:00 - 30 Eylül @ 23:00     Konya

: / / / /

Festival Navigation

Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali 23-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. 


Nerede?

Mevlana Kültür Merkezi Selçuklu Kongre Merkezi Konya

Kim Düzenliyor?

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı      

Detaylar

devamını oku... kapat

İlki 2004 yılında Mevlâna’nın doğum yıldönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen, Kendi alanında dünyanın en iyi 8 Festivali arasında olan Konya Mistik Müzik Festivali, bugün dünyanın mistik ve geleneksel müzikler alanındaki en saygın festivallerinden biri olarak gösterilmektedir.

16 yıl boyunca festivale 48 ülkeden 138 grup ve 835 sanatçı katılmış olup yaklaşık 9.500 saatlik performans arşivi oluşmuştur. Festival ile Hz. Mevlâna’nın sözle ifadesi mümkün olmayan sınırsız aşkına, vecdine, bütün insanlığı kucaklayan tefekkürüne lâyık bir program hedeflenmektedir.

Mevlâna’nın doğum yıldönümü anısına bu yıl 23-30 Eylül tarihlerinde yapılacak Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali’nde bu yıl; dünyanın farklı coğrafyalarının mistik ve etnik müzikleri ve Türkiye içinden farklı tasavvufi gelenekler ait etkinlikler bir arada olacak.Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 4.5

Your page rank:


Konya Kültür Yolu Festivali Konya Mistik Müzik Festivali Dini Şenlikler Kültür Festivalleri Müzik Festivalleri Sanat Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
23 Eylül @ 14:00
Bitiş:
30 Eylül @ 23:00
Festival Kategorisi:
, , , ,

Şehir

Konya / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar