Yükleniyor Festivaller

Kırıkkale Kitap Fuarı

 5 Nisan @ 10:00 - 14 Nisan @ 19:00     Kırıkkale

: / /

Kırıkkale Valiliğinin himayesinde,  Nisan 2021’de “2. Kırıkkale Kitap Fuarı” gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.
Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Kırıkkale

Fuara 80 yayınevi ve il dışından 80 yazar katılacak olup, Kırıkkaleli yazar, şair ve kültür insanlarının da katılımı sağlanacaktır. Fuar süresince yazarlar tarafından Kültür Merkezi, İl Halk Kütüphanesi ve okullarda söyleşiler ve imza günleri düzenlenecektir.

Etkinlik İletişim: 0 (318) 224 26 84

Kırıkkale Valiliği himayelerinde, İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kırıkkale 1.Kitap Fuarı, 80 yayınevi ve 80 yazarın katılımıyla açıldı.

Eski Hükümet Konağının bulunduğu alanda yapılan Kitap Fuarı açılışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Halit Karakoç, programın açılış konuşmasında kitap fuarına ilişkin bilgiler verdi. Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş’ın konuşmasına müteakip Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ersan Aslan ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı birer konuşma yaptı.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ise kitap fuarının açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, çok hayırlı bir açılış için toplandıklarını söyledi.

Kitap fuarının ilkini açtıklarını, benzer organizasyonların da tohumlarını attıklarını belirten Sezer, "Kırıkkale'de çok güzel projeler başlattık. Niyetimiz Kırıkkale'ye hizmet etmek. Allah niyetimizi bozmasın, niyet güzel olunca akıbeti de güzel oluyor. Bu kitap fuarının açılmasını programımıza aldığımız zaman, gerçekleştirilmesi manasında biraz soru işaretleri olan bir konuydu. Bu projelerin ete kemiğe bürünmesinde emeği olan bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Sezer ve beraberindekiler kurdele keserek fuarın açılışını gerçekleştirdi.

Vali Sezer, açılışın ardından kitap fuarını gezerek fuara katılan yayın evlerinin stantlarını ziyaret etti.

80 yayınevi ve 80 yazarın katıldığı fuar, 9 gün açık kalacak.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
5 Nisan @ 10:00
Bitiş:
14 Nisan @ 19:00
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
http://www.kirikkale.gov.tr/

Şehir

Kırıkkale / Türkiye

Organizatör

Kırıkkale Valiliği
Telefon:
(0318) 333 55 00
E-posta:
info@kirikkale.gov.tr
Website:
http://www.kirikkale.gov.tr

2 yorum

 • Avatar
  Zeynep ÖZEL Cevapla

  Kirikkale kitap fuarinin programini paylasabilir misiniz

  • Fest TR
   Fest TR Cevapla

   Zeynep Hanım, maalesef detaylı program paylaşılmadı. Dilerseniz (0318) 224 26 84 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Avatar