Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller BİLGİ Yeni Müzik Festivali
  • Bu festival geçti.
:

BİLGİ Yeni Müzik Festivali

6 Mart 2021 @ 12:00 - 21:00

Yeni Müzik Festivali İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü tarafından düzenlenmektedir.

 


Nerede?Detaylar

Yeni Müzik serisinin amacı, 20.yy ve sonranda meydana gelen önemli müzik akımları ile ilgilenen ve bu çerçevede üreten akademisyen, besteci, müzisyen ve dinleyicilerin aynı platformda buluşmasını sağlamaktır. Etkinliklerimiz konser ve seminerleri kapsamaktadır.

Konserlerde, 20. yüzyılın öncü bestecilerinin yanı sıra günümüzde faaliyet gösteren bestecilerin eserleri seslendirilecektir. Sözü geçen döneme ait önemli müzikal kavramların çeşitli sunumlarla açıklanması ve tartışmaya açılması ise seminerlerin içeriğini oluşturacaktır.

Etkinliklerimizde yer almak isteyen kişiler belirtilen kriterlere uygun müzik eserlerini veya vermek istedikleri seminer öneri ve taslaklarını belirtilen tarihlerde bize iletmeleri gerekmektedir. Bu süre eserlerin seçilmesi ve provaların sağlıklı yürümesi açısından kesinlikle uzatılmayacaktır. Konserlerin besteci katılımcıları başvurular değerlendirildikten sonra belirlenecektir ve duyurulacaktır.
Seçilen çalışmalar belirlenmiş veya bestecinin belirlediği müzisyenler tarafından seslendirilecek, elektronik müzik konseri ve seminerler için de gerekli teknik ekipman sağlanacaktır. Her etkinliğin kendine özel şartnamesi vardır. Ayrıntılar için konser başlıklarını inceleyiniz.

Ayrıca etkinliklerimiz de değerlendirilmek üzere bize iletilen bütün eserler (seslendirilen veya seslendirilmeyen) İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından bir arşivde toplanacaktır. Bu arşivde toplanan eserlerin bazıları seçilerek antolojiler halinde yayınlanacaktır.


Program

Tarih: 6 Mart, Cuma

Saat: 20.00

Yer: santralistanbul Kampüsü, Enerji Müzesi Kontrol Odası

 

Bu yıl on birincisi düzenlenecek olan BİLGİ Yeni Müzik Festivali, Türkiye Yeni Müzik sahnesini bu alanda uzmanlaşmış müzik topluluklarıyla buluşturmaya devam ediyor. Festivalin ilk konserinde, Fransa ve İsviçre merkezli çağdaş oda müziği topluluğu AWKAS ensemble, Türkiyeli genç bestecilerin eserlerinin ilk seslendirilişlerinin ve kendi repertuarlarından seçtikleri eserlerin icrasının yanı sıra, Enis Gümüş’ün The Earth Falls to The Ground eserinin Türkiye ilk seslendirilişini gerçekleştirecek.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Tarih:
6 Mart 2021
Saat:
12:00 - 21:00
İstanbul
İstanbul, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon