Yükleniyor Festivaller

Kastrofest Kastamonu Gastronomi Festivali

 25 Eylül 2020 @ 12:00 - 27 Eylül 2020 @ 21:00     Kastamonu    Ücretsiz

: / / /

Bu yıl 2. kez gerçekleşecek olan Kastrofest-Kastamonu Gastronomi Festivali 25-27 Eylül’de Kastamonu’da yapılacak.


Detaylar

27-28 Eylül 2019’da ilk kez düzenlenen Kastrofest, bugüne kadar saklı kalmış bir hazine olan Kastamonu mutfağını en doğru mesajlarla yerelden evrensele tanıtacak ve kentin yükselen bir gastronomi destinasyonu olması için önemli bir tanıtım platformu olacak.

Önde gelen gastronomi yazarlarının, şeflerin, kanaat önderlerinin, basın mensuplarının ve konuk ülke İtalya ekibinin katılımıyla gerçekleşecek bu gastronomi buluşması, Kastamonu’nun bugüne kadar keşfedilmemiş mutfak kültürünü Türkiye’ye tanıtırken, Kastamonu, gastronomi dünyasında heyecan yaratacak coşkulu bir gastronomi etkinliğine ev sahipliği yapacak.

800’den fazla yemek çeşidine sahip Kastamonu’nun doğal, kültürel ve tarihsel mirasına sahip çıkıp tanıtarak, ilin sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunmak üzere kurulmuş olan Dünya Mirası Kastamonu İnsiyatifi (DMKİ) öncülüğünde, Kastamonu Valiliğinin himayesinde, Kastamonu Belediyesinin destekleriyle düzenlenecek ve Kastamonu mutfağını en doğru mesajlarla yerelden evrensele tanıtacak Kastrofest – Kastamonu Gastronomi Festivali, Eylül ayında gerçekleşecek.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Kastamonu

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 4

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
25 Eylül 2020 @ 12:00
Bitiş:
27 Eylül 2020 @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , ,
Website:
https://kastrofest.com/

Şehir

Kastamonu / Türkiye

Organizatör

Kastamonu Belediyesi
Telefon:
(0366) 214 10 48
Website:
https://www.kastamonu.bel.tr

Yorum Bırakın

Avatar