Yükleniyor Festivaller

İzmir Enternasyonel Fuarı

 4 Eylül 2020 @ 12:00 - 8 Eylül 2020 @ 23:30     İzmir

: / / / /

89. İzmir Enternasyonel Fuarı 4-8 Eylül’de İzmir Kültür Park’ta gerçekleşecek.


Detaylar

Her yıl farklı kültürlere ev sahipliği yapan; havasını soluyan herkesi, geçmiş ve gelecek arasında zaman yolculuğuna çıkartan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Akdeniz Esintisi…

Dünyanın en köklü uluslararası fuarlarından biri olan ve ülke tarihinin ilk fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı, İZFAŞ tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, T.C. Ticaret Bakanlığı himayesinde; 04 – 08 Eylül 2020 tarihleri arasında, İzmir Uluslararası Fuar Alanı / Kültürpark’ta 89. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan, savaşlara, kıtlıklara, krizlere rağmen 88 yıllık tarihi serüvene devam eden Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı fuarı İzmir Enternasyonal Fuarı,

Ticaret Bakanlığı’nın 18.08.2020 tarihli ve 56679989 sayılı yazısı gereği; dünyada ve ülkemizde yaşanan COVID-19 salgını nedeniyle açık alanda düzenlenecek yurt içi fuarlar için aşağıda belirtilen hususlara riayet edilerek katılımcı ve ziyaretçileri ile buluşacaktır.

Fuar alanına girişte ve fuar alanında katılımcılar, fuar alanı görevlileri ve ziyaretçiler maske kullanacaktır.
Hasta ve hastalık belirtisi gösteren, izolasyonda bulunması gereken katılımcı ve görevliler fuar alanına alınmayacaktır.
Her stantta el antiseptiği bulundurulacaktır.
Fuar alanında kurallara uyum denetlenecektir.
Bu kurallar çerçevesinde turnike sistemleri ile Kültürpark Alanındaki ziyaretçi sayısı denetimli olarak sağlanacaktır.

İzmir Enternasyonal Fuarı tarihsel, kültürel ve ekonomik önemi beraberinde, fuarcılıktaki öncü rolünü ve geleneksel misyonunu pandemi döneminde de son tüketici ve sektör temsilcilerini bir platformda buluşturarak geleceğin ticaretine yön vermeye bu yıl da devam edecektir.

Bu yıl, Akdeniz ana teması ile Mavi Kıta konsepti seçilmiş olan fuarımız, Akdeniz kültürünün sıcaklığını 5 gün boyunca Kültürpark’ta yaşatacaktır.

Etkinlikler; Bu yıl Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda sosyal mesafe kuralına uyularak konser, tiyatro gösterimleri ve açık alanda Akdeniz Sinema Filmleri Gösterimleri yapılacak. Fuarımız, açık alan fuar düzenlenme kurallarına uygun olarak Lozan Kapısı’ndan itibaren kurulacak stantlar sınırlı sayıda olacak ve eğitim, gıda, hediyelik eşya gibi ürün grupları yer alacaktır.

İş Günleri; İzmir İş Günleri, Ticaret Bakanlığımızın himayelerinde olmak üzere 3 – 4 Eylül 2020 tarihlerinde dijital ortamda düzenlenecektir. 6. İzmir İş Günleri T. C. Ticaret Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB), Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi (İMEAK) ve Ege İhracatçı Birlikleri’nin (EİB) işbirliğiyle düzenlenecek.

Tekstil, deniz taşımacılığı ve e-ticaret gibi sektörlerden temsilciler arasında ve bakanlar seviyesinde yapılacak görüşmelerde pandemi sonrası ticaretin fırsatları gündeme gelecek.

Konusunda uzman konuşmacılar ve kurum başkanlarının yer alacağı toplantılar iki gün boyunca devam edecek. 89. İEF, tarihi ve ekonomik misyonunu İzmir İş Günleri ile dijital ortama taşıyarak, geleceğin ticaretine yön verenlerden olmaya devam edecektir.Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube İlgili Haberler google
KültürPark Konak İzmir

1923: Hamparsomyan Binası’nda, Mustafa Kemal Atatürk’ün açılışını yaptığı 1. İktisat Kongresi’yle İzmir’de fuarcılığın temelleri atıldı. 1927: İktisat Kongresi isim değiştirerek, Mithatpaşa Sanat Enstitüsü’nde 9 Eylül Sergisi adıyla yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırladı. 1936: Büyük İzmir yangınıyla yok olan alan, Behçet Uz’un büyük uğraşları sonucu milli bir toplantı alanına dönüştürülen Kültürpark,İzmir Fuarı’yla açılışı yapıldı. 1937: Gençlerin havacılığa olan ilgisini artırmak amacıyla Kültürpark’a yapılan Paraşüt Kulesi açıldı. 1942: 2. Dünya Savaşı nedeniyle sığınakların ve karartma gecelerinin zamanıydı. Bu karanlık dönemlerde fuarın yokluğunu hissettirmemek adına Kültürpark Eğlenceleri düzenlendi. 1947: İzmir Fuarı Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği (UFI)’ne üye oldu. 1956: İzmir Fuarı Cumhurbaşkanı Celal Bayar ve Başbakan Adnan Menderes tarafından açıldı. 1964: 33. İzmir Fuarı’nda minyatür tren ilk kez Kültürpark içerisinde dolaşmaya başladı. 1967: Sanat Güneşi Zeki Müren Fuar kapsamında, Manolya Bahçesi’nde sahne aldı. 1968: UFI Kongresi İzmir’de yapıldı. 1971: Dönemin yeni ürünlerinin sergilendiği İzmir Fuarı’nda, binlerce ziyaretçi ilk kez yürüyen merdivenle tanıştı. 1973: ABD, İEF’ye Ay’dan taş getirdi. Soğuk savaşın iki büyük cephesi; ABD ve SSCB Pavyonları’nda uzay savaşları yaşandı. 1980: İhtilal nedeniyle İEF etkinliklerine bir gün ara verildi. İEF ziyaret saatleri sıkıyönetim saatine göre yeniden düzenlendi. 1989: İlk sayısal loto çekilişi 58. İzmir Fuarı’nda yapıldı. 1990: İzmir’i fuarlar kenti konumuna getirmek amacıyla İZFAŞ kuruldu. 1992: İEF’nin ilk onur konuğu ülkesi Fransa oldu. 2004: İEF 10 gün olarak kısaltıldı. Uluslararası İzmir Fuar Alanı hizmete girdi. 2005: İEF’nin ilk onur konuğu ili Mardin oldu. 2011: İEF’nin ilk partner ülkesi Avusturya oldu. 2016: İzmir Enternasyonal Fuarı'nın ana teması "inovasyon" olarak belirlendi. Bu temayla birlikte İEF yeni bir boyut kazandı. 2017: Ana teması İnovasyon - Enerji, Onur Konuğu İli Muğla, Partner Ülkesi Rusya olan İzmir Enternasyonal Fuarı yükselen çizgisini sürdürdü. 2018: Ana teması “Teknoloji” olan 87. İzmir Enternasyonal Fuarı; partner ülke olarak Sırbistan'ı, odak ülke olarak ise Hindistan'ı ağırladı. 2019: İzmir Enternasyonal Fuarı 88. yılında partner ülke olarak dünya devlerinden Çin Halk Cumhuriyeti'ni, odak ülke olarak bir kez daha Hindistan’ı ağırlarken; İstanbul ve Kahramanmaraş ise bu yılın “onur konuğu illeri” olarak fuarda yer aldı.

87. İzmir Enternasyonel Fuarı 7-16 Eylül tarihleri arasında İzmir Kültür Park'ta gerçekleşecek. Çim Konserleri 07 Eylül Nazan Öncel 08 Eylül Sertab Erener 09 Eylül Hakan Aysev 10 Eylül Kenan Doğulu 11 Eylül Hey Douglas - Ceza 12 Eylül Aleyna Tilki 13 Eylül Berkay 14 Eylül Gülşen 15 Eylül Fettah Can 16 Eylül İrem Derici Rock Sahnesi 08 Eylül Gripin 09 Eylül Adamlar 10 Eylül Feridun Düzağaç 11 Eylül Son Feci Bisiklet 12 Eylül Vera 13 Eylül Necati Ve Saykolar 14 Eylül Moğollar 15 Eylül Kolpa 16 Eylül Redd Tüm etkinlikleri görmek için tıklayınız.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 5

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
4 Eylül 2020 @ 12:00
Bitiş:
8 Eylül 2020 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, , , ,
Website:
https://ief.izfas.com.tr/

Şehir

İzmir / Türkiye

Organizatör

İzmir Büyükşehir Belediyesi
Telefon:
(0232) 293 12 00
E-posta:
him@izmir.bel.tr
Website:
https://www.izmir.bel.tr

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar