Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

İpekyolu Kısa Film Festivali

 3 Mayıs 2019 @ 12:00 - 5 Mayıs 2019 @ 23:30     Van    Ücretsiz

:

Van İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenen İpekyolu Kısa Film Festivali, Mayıs 2019’da gerçekleşecek.

 


Van
Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

İpekyolu Kısa Film Festivali,  yedinci sanat olan sinema sanatı kapsamında, kısa zamanda çok şey anlatma temeline dayanan, yönetmenlerin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını en özgün biçimde yansıtmalarına olanak tanıyan “kısa film”i desteklemek, genç yönetmenlerin çalışmalarını seyirciyle buluşturmak ve seslerini bu eşsiz tarihi ve kültürel miras çatısı altında duyurmalarını sağlamak amaçlarıyla yola çıkmıştır.

Tarihte en eski gelişmiş uygarlıklar Mısır, Roma, Babil, Çin, Hindistan ve Türk medeniyetleri olmuştur. Yüzyıllar boyunca bu medeniyetler birbiriyle ilişki içinde olmuşlardır.

İpekyolu, bu medeniyetler arasında tarih boyunca bir ticaret güzergâhı olmasının yanında farklı kültürlerin, dinlerin, dillerin, fikirlerin birikimlerini, bilgilerini ve uygulamalarının aktarıldığı, tüccarların, gezginlerin, âlimlerin ve din adamlarının takip ettiği tarihi kervan yolu olarak görev yapmıştır. Bu nedenle tarihte çok önemli bir yeri vardır. Bu yol ile, doğu ve batının köklü uygarlık ve medeniyetlerine ait örf ve adetler yanında ilim, sanat, mimari, dini, felsefi anlayış ve düşünceler de karşılıklı olarak aktarılma imkanı bulmuştur.

İşte böylesine derin ve köklü mirasa sahip bir coğrafyada bulunan İpekyolu Belediyesi, sahip olduğu kültürel zenginliğin farkındalığı ve sorumluluğu bilinciyle, kültürel ve sosyal faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu anlayış ve bilinçle düzenlediğimiz festival,  yedinci sanat olan sinema sanatı kapsamında, kısa zamanda çok şey anlatma temeline dayanan, yönetmenlerin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını en özgün biçimde yansıtmalarına olanak tanıyan “kısa film’ i desteklemek, genç yönetmenlerin çalışmalarını seyirciyle buluşturmak ve seslerini bu eşsiz tarihi ve kültürel miras çatısı altında duyurmalarını sağlamak amaçlarıyla yola çıkmıştır.

Bu duygu ve düşüncülerle katılımcılara şimdiden başarılar diliyor, doğu ve batının buluştuğu yerde sizleri ve filmlerinizi bekliyoruz. Festivalin ilimize ve ilçemize yakışır bir coşku ile geçmesi temennilerimle saygılarımı sunuyorum.

Cemil Öztürk / İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


İpekyolu Film Festivali İpekyolu Kısa Film Festivali Van İpekyolu Kısa Film Festivali

Detaylar

Başlangıç:
3 Mayıs 2019 @ 12:00
Bitiş:
5 Mayıs 2019 @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:

Şehir

Van / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar