Yükleniyor Festivaller

İdil Biret Muğla Müzik Festivali

 5 Ağustos 2019 @ 20:00 - 8 Ağustos 2019 @ 23:30     Muğla    Ücretsiz

: / / / /

İdil Biret Muğla Müzik Festivali 5-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.


Detaylar

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından İdil Biret adına düzenlenen ilk müzik festivali olma özelliğini taşıyan ‘İdil Biret Muğla Müzik Festivali’ 5 Ağustos’ta başlıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Marmaris Belediyesi işbirliğinde İdil Biret adına düzenlenen ilk müzik festivali olma özelliğini taşıyan ‘İdil Biret Muğla Müzik Festivali’ 5-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Üç konserden oluşan ‘İdil Biret Muğla Müzik Festivali’ Marmaris ilçesinde Marmaris Amfi Tiyatro’ ve Menteşe ilçesinde de Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Açılış konseri İdil Biret solistliğinde gerçekleştirilecek

İdil Biret Muğla Müzik Festivali, açılış konserini Münif Akalın şefliğinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası eşliğinde dünyaca ünlü piyanist İdil Biret solistliğinde gerçekleştirecek. 5 Ağustos Pazartesi günü saat 21.30’da Marmaris Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek açılış konserinde F.Liszt 2. Macar Rapsodisi ve S. Rachmaninov 2. Piyano Konçertosu seslendirilecek.

Festivalin ikinci konserinde Gökhan Aybulus ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası bir araya gelecek

İdil Biret Muğla Müzik Festivali’nin ikinci konserinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Gökhan Aybulus’la ilk kez aynı sahnede yer alacak. 7 Ağustos Çarşamba günü saat 21.30’da Marmaris Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek konserde, A. Borodin Poloveç Dansları ve P.I.Çaykovski Piyano Konçertosu seslendirilecek.

İdil Biret, İrina Nikotina ve Julya Krepak’la Oda Müziği şöleni

Festivalin kapanış konserinde ise İdil Biret, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın başkemancısı İrina Nikotina ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Viyolonsel grup şefi Julya Krepak ile Oda Müziği Repertuvarının iki büyük eserini seslendirecek. F. Mendelsshon ve Çaykovski trioların seslendirileceği konser 8 Ağustos saat 21.30’da Menteşe ilçesindeki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bu konser ile birlikte ‘İdil Biret Muğla Müzik Festivali’ görkemli bir kapanış yapacak.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Marmaris Muğla

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
5 Ağustos 2019 @ 20:00
Bitiş:
8 Ağustos 2019 @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , ,
Website:
https://www.mugla.bel.tr/

Şehir

Muğla / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar