Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

FeminİSTANBUL Kadın Şiiri Festivali

 5 Kasım 2020 @ 12:00 - 7 Kasım 2020 @ 20:00     İstanbul

: /

Kadınlar şiir için buluşuyor. Uluslararası FeminİSTANBUL Kadın Şiiri Festivali her yıl kasım ayında düzenleniyor. FeminİSTANBUL, UNESCO’ya bağlı WFP’nin gözetiminde yapılıyor.


Nerede?

İstanbul

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

devamını oku... kapat

“Birlikte Çeşitlilik” manifestosuyla yola çıkan FeminİSTANBUL, kadınlığın sorunlarına dair evrensel bir fikir, sanat ve diyalog platformu olma yolunda bir adım daha atıyor.

Kadın Şiiri Festivali
Uluslararası FEMİNİSTANBUL Kadın Şiiri Festivali, adı üzerinde, “kadın şiiri” festivalidir. Yani teması kadındır, kadın sorunlarıdır, kadının her türlü halini içerir. Cinsiyetçi ya da salt feminist bir festival değildir. Dünyada birçok örneği olduğu halde, Türkiye’de bir ilktir. Kadın temalı şiirleriyle, kadın, erkek, LGBT, her dilden, her cinsten, dinden, ırktan ve milletten şair etkinliğe katılıyor.

Dünya’nın Her Yerinden Şairler FeminİSTANBUL’a Geliyor
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivalin organizasyon komitesinde Hilal Karahan, Dilruba Nuray Erenler ve Emel Koşar var. Festival, dünyanın her yerinden gelen şairleri ağırlamaya devam ediyor. Hindistan, Peru, Arap ülkelerinin her biri, İtalya, İspanya, Romanya, Bulgaristan, İngiltere, Sırbistan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Almanya, Macaristan …dan gelen şairler kendi ülkelerindeki kadınların sorunlarını şiirle dile getiriyor; birlikte çözüm üretmeye çalışıyor ve ulusal kıyafetleriyle şiir okuyorlar.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


FeminİSTANBUL FeminİSTANBUL Kadın Şiiri Festivali FeminİSTANBUL Kadın Şiiri Festivali 2020 Kadın Şiiri Festivali Kadın Festivalleri Şiir Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
5 Kasım 2020 @ 12:00
Bitiş:
7 Kasım 2020 @ 20:00
Festival Kategorisi:
,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlçe

Kartal

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar