Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Efeler Gastronomi Festivali

 25 Mart @ 12:00 - 27 Mart @ 23:30     Aydın    Ücretsiz

: / / /

Efeler Gastronomi Festivali’nin birincisi 25-27 Mart tarihleri arasında yapılacak.


Efeler Aydın

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ilçede ‘Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Beslenme’ sloganı ile gastronomi festivali düzenleneceğini duyurdu. 2020 yılında pandemi tedbirleri nedeniyle yapılamayan Gastronomi Festivali, bu yıl 25-26-27 Mart tarihlerinde birbirinden renkli etkinliklerle gerçekleştirilecek.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın göreve gelmesinin ardından yapılan düzenleme çalışmalarıyla adeta bir açık hava etkinlik merkezi haline getirilen Pınarbaşı Mesire Alanı’nda düzenlenecek festival için tüm hazırlıklar tamamlandı. Başkan Mehmet Fatih Atay, bu kapsamda gerekli toplantıları yapmak üzere Efeler’e gelen Ege Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Serdar Çelenk ile Slow Food Türkiye Lideri Nedim Atilla’yı makamında ağırladı.

Efeler ve Ege Bölgesi’nin yöresel yemeklerinin tanıtılacağı festivalin çeşitli etkinlikler ve yarışmalarla şenlik havasında geçmesi planlanıyor. Festival kapsamında yapılacak yemek yarışmasında Efelerli yarışmacıların hazırlayacağı yemekler gastronomi alanında uzman isimlerden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Eğitim, sergi, panel, konser ve tadım çalışmalarının da gerçekleştirileceği 1. Efeler Gastronomi Festivali için geri sayım başladı. Festival 25 Mart Cuma günü saat 14.00’te düzenlenecek açılış töreni ile başlayacak.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Efeler Festivali Efeler Gastronomi Festivali Gastronomi Festivali Gastronomi Festivalleri Yiyecek Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
25 Mart @ 12:00
Bitiş:
27 Mart @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

Aydın / Türkiye

İlçe

Efeler

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar