Yükleniyor Festivaller

Efeler Gastronomi Festivali

 20 Mart 2020 @ 12:00 - 22 Mart 2020 @ 21:00     Aydın    Ücretsiz

: / / / / /

Efeler Gastronomi Festivali’nin birincisi 20-22 Mart tarihleri arasında yapılacak.

İptal Edildi!

Bu festival iptal edilmiştir. Festivalle ilgili güncel gelişmeler olduğunda FestTR'den ve festivalin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.


Detaylar

“Efeler Belediyesi,“Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Beslenme” sloganı ile bu yıl birincisini düzenleyeceği Efeler Gastronomi Festivali’ni duyurdu.

Efeler İlçesi ve Ege Bölgesi’nin yöresel yemeklerinin tanıtılacağı aynı zamanda alanında uzman jüriler tarafından değerlendirilecek olan yemek yarışması ile birlikte eğitim, sergi, panel ve tadım çalışmalarının da gerçekleştirileceği 1. Efeler Gastronomi Festivali için Uğur Mumcu Parkı’nda stant kuruldu.

Festival dahilinde gerçekleşecek yemek yarışmalarında 1. gün et yemekleri, 2. gün zeytinyağlı yemekler, 3. gün ise tatlılar değerlendirilecek. Uğur Mumcu Parkı’nda Efeler Belediyesi personelleri tarafından bilgilendirilen vatandaşlar aynı zamanda farklı üç kategori için başvuruda bulunabilecek. Cuma gününe kadar açık olan stantta vatandaşlar üç kategoriden birisine başvuru yapıp yarışmada hünerlerini sergileyebilecek.

“TÜM EGE’Yİ EFELER’E BEKLİYORUZ”

Pınarbaşı Mesire Alanı’nda düzenlenecek olan 1. Gastronomi Festivali ile ilgili konuşan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz festival için oldukça heyecanlıyız. Efeler Belediyesi olarak ilçemizin ve Ege Bölgesi’nin yöresel yemeklerinin tanıtılacağı ve tadılacağı bir festival olacak. Üç gün sürecek olan yarışmaların yanı sıra, vatandaşlarımız kurulacak olan stantları ziyaret ederken verilecek eğitimlere kayıt yaptırarak yöresel yemekler ile ilgili bilgilerini arttırabilecekler. Organizasyonunda sona yaklaştığımız festival için tüm Ege’yi Efeler’e bekliyoruz” dedi.

Yöresel yemeklerin “Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Beslenme” sloganı ile tanıtılacağı 1. Efeler Gastronomi Festivali 20 -21 – 22 Mart’ta Pınarbaşı Mesire Alanı’nda düzenlenecek.”


Program

Festival dahilinde gerçekleşecek yemek yarışmalarında 1. gün et yemekleri, 2. gün zeytinyağlı yemekler, 3. gün ise tatlılar değerlendirilecek.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Aydın

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
20 Mart 2020 @ 12:00
Bitiş:
22 Mart 2020 @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , , ,
Website:
https://efeler.bel.tr/

Şehir

Aydın / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar