Yükleniyor Festivaller

Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali

 18 Eylül @ 10:00 - 22 Eylül @ 21:00     Diyarbakır    Ücretsiz

: / / /

Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali her yıl eylül ayında yapılmaktadır.

11554095
DD
gün
:
HH
saat
:
MM
dakika
:
SS
saniye
Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

Diyarbakır karpuzunun tanıtılması ve üreticisinin desteklenmesi amacıyla düzenlenen festival her yıl kente oldukça gelir sağlıyor. Kentin sembolü olan ve Sürme, Pembe ile Ferik isimleriyle bilinen Diyarbakır Karpuzu, iriliğiyle de yöresel kültüre katkı sunuyor.

Diyarbakır’ın kültür, turizm ve tarım açısından tanıtımına katkı sağlayacak olan festivalde ayrıca karpuz ses yarışması, karpuza en çok yakışan çocuk yarışması, karpuz yeme yarışması, kültür ve karpuz festivali koşusu gibi etkinlikler yapılmaktadır.

Festivalin karpuzu tanıtım amacı olduğu gibi karpuz üreticilerine de destek sağlaması etkinliği olumlu yönden etkilemekte ve katılım oranını her geçen gün arttırmaktadır.

facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Diyarbakır

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
18 Eylül @ 10:00
Bitiş:
22 Eylül @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

Diyarbakır / Türkiye

Organizatör

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi
Telefon:
(0412) 229 48 80
Website:
http://www.diyarbakir.bel.tr

Yorum Bırakın

Avatar