Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Datça OctoberFest

 11 Ekim 2020 @ 12:00 - 12 Ekim 2020 @ 23:00     Muğla

: /

Oktoberfest Datça, her yıl Ekim ayında, Kargı Koyu’nda yer alan Kargilos Hotel & Beach’te düzenleniyor.


Nerede?

Kargilos Hotel & Beach Kargı Koyu Muğla

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

devamını oku... kapat

Oktoberfest, yani ‘Ekim Festivali’, Almanya’nın Münih kentinde her yıl Eylül ayının son günleri ve Ekim ayının ilk günlerini kapsayacak şekilde 2 hafta süren bir festivaldir. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişinin katıldığı festival, dünyanın en büyük halk şenliğidir!

Günümüzde ‘Bira ‘Festivali’ olarak tanınan Oktoberfest, aslında ilk olarak 1810 yılında Bavyera prensi Ludwig ile prenses Therese’nin evlilik töreni şerefine düzenlenmiş. Düğün merasiminin anısına gerçekleşen kutlamalar her geçen yıl büyümüş ve sonuçta bugünkü halini almış.

Festivalin en önemli özelliği biradır ve her sene festival kutlaması, Münih Belediye Başkanının büyük bir ahşap bira fıçısına çeşme çakması töreni ile başlar.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Bira Festivalleri Ekim Festivalleri İçecek Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
11 Ekim 2020 @ 12:00
Bitiş:
12 Ekim 2020 @ 23:00
Festival Kategorisi:
,

Şehir

Muğla / Türkiye

İlçe

Datça

Yorum Bırakın

Avatar