Yükleniyor Festivaller

Datça OctoberFest

 11 Ekim 2020 @ 12:00 - 12 Ekim 2020 @ 23:00     Muğla

: /

Oktoberfest Datça, her yıl Ekim ayında, Kargı Koyu’nda yer alan Kargilos Hotel & Beach’te düzenleniyor.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

Oktoberfest, yani ‘Ekim Festivali’, Almanya’nın Münih kentinde her yıl Eylül ayının son günleri ve Ekim ayının ilk günlerini kapsayacak şekilde 2 hafta süren bir festivaldir. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişinin katıldığı festival, dünyanın en büyük halk şenliğidir!

Günümüzde ‘Bira ‘Festivali’ olarak tanınan Oktoberfest, aslında ilk olarak 1810 yılında Bavyera prensi Ludwig ile prenses Therese’nin evlilik töreni şerefine düzenlenmiş. Düğün merasiminin anısına gerçekleşen kutlamalar her geçen yıl büyümüş ve sonuçta bugünkü halini almış.

Festivalin en önemli özelliği biradır ve her sene festival kutlaması, Münih Belediye Başkanının büyük bir ahşap bira fıçısına çeşme çakması töreni ile başlar.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Kargilos Hotel & Beach Kargı Koyu Datça Muğla

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
11 Ekim 2020 @ 12:00
Bitiş:
12 Ekim 2020 @ 23:00
Festival Kategorisi:
,
Website:
https://www.facebook.com/oktoberfestdatca/

Şehir

Muğla / Türkiye

Organizatör

Datça Belediyesi

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar