Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali

 25 Ocak 2020 @ 12:00 - 26 Ocak 2020 @ 21:00     Balıkesir    Ücretsiz

: / / / /

16. Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali 25-26 Ocak tarihlerinde yapılacaktır.

Otel & Ulaşım Sorgula

setur otelz.com touristica tatilbudur.com neredennereye.com

Detaylar

Burhaniye Belediyesinin geleneksel hale dönüştürdüğü, Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali’nin 16’ncısı 25-26 Ocak’ta yapılacak. Festival zeytin ve zeytinyağı sergisi, yemek yarışmaları, deve güreşleri başta olmak üzere, dolu dolu etkinliklere sahne olacak.

25 Ocak’ta Belediye hizmet binası önünden Cumhuriyet Meydanı’na kortej yürüyüşü ile başlayacak festival, meydanda düzenlenecek çelenk töreninden sonra Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından hazırlanan Harmandalı gösterisi ve sonrasında halk oyunları gösterileriyle devam edecek. Hava koşulları olumsuz olursa gösteriler Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Düzenlenecek gösteriler sonrası saat 13.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda zeytin ve zeytinyağı üzerine stant ve sergi açılışları yapılacak. Saat 14.00’da Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi, ödüllü yemek yarışmasına ev sahipliği yapacak. Yarışma için müracaat eden katılımcılar tarafından Burhaniye’nin geleneksel yemeklerinin,  jürinin önüne çıkacağı yemek yarışmasında, dereceye girenlere de ödülleri verilecek.

Daha sonra festival kapsamında, Burhaniye Ticaret Odası tarafından düzenlenecek  “Bölgemizde Sürdürülebilir Zeytincilik ve Organik Tarım Potansiyeli” konulu panel gerçekleştirilecek. Prof. Dr. Yahya Rauf Laleli ve Dr. Dilşen Oktay Ertem’in konuşmacı olarak katılacağı panel, saat 15.00’da Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde katılımcıları ağırlayacak. İlk günün son etkinliği ise Türk Sanat Müziği konseri olacak. Burhaniye Kültür Sanat Derneği (BUKÜSAD) tarafından Reha Yurdakul Kültür Merkezinde düzenlenecek konser saat 20.00’da başlayacak.

Festivalin son günü olan 26 Ocak günü ise Burhaniye, geleneksel deve güreşlerine sahne olacak. Burhaniye Deve Güreşi Arenasında yapılacak müsabakalar, ülkenin birçok yerinden gelecek develeri ağırlayacak. Yaklaşık 200 devenin katılacağı güreşler saat 10.00’da başlayarak gün boyu sürecek.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Burhaniye Balıkesir

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
25 Ocak 2020 @ 12:00
Bitiş:
26 Ocak 2020 @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , ,
Website:
http://ayvalikzeytinhasatfestivali.com/

Şehir

Balıkesir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar