Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Bachçede Yaz Festivali

 12 Ağustos 2021 - 28 Ağustos 2021     İstanbul

: /

Bachçede Yaz Festivali Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras’ta klasik müzikseverlerle buluşuyor.


Sakıp Sabancı Müzesi İstanbul

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

“Istanbullu müzikseverlerin her yıl heyecanla beklediği günler yaklaştı. Bachçede Yaz Festivali bu yıl da birbirinden güzel konserlerle Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras’a neşe getiriyor ve hepinizi neşeye davet ediyor.

Bach Günlerinde daima seyirci tarafından çılgın bir ilgiyle karşılanan Viyolonselci Jiri Barta ve piyanist Terezie Fialova’dan 2 harika konserle festivale başlayacağız. Asla kaçırmak istemeyeceğiniz, her biri kendi başına bir festivale dönüşebilecek caz konserlerimiz Davul Zurna Caz ve Bela Bartok in Jazz ile devam edecek, dünyaca ünlü piyanistimiz Can Çakmur’un piyano resitaliyle inanılmaz bir kapanış yapacağız. 12 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında zevk ve neşeyle düzenlediğimiz Bachçede Yaz Festivalinde bize katılın!

Çek asıllı besteciler Dvorak ve Janacek’in en güzel eserlerinden oluşan özel bir programla 12 Ağustos’ta Jiri Barta ve Terezie Fialova bizlerle olacak. Açılış konserimizde seyircilerimizin yakından tanıdığı ve sevdiği viyolonsel virtüözü Jiri Barta ve şairane dokunuşlarıyla piyanist Terezie Fialova bu konserde Dvorak Çello Konçertosunu bestecinin orijinal piyano partisyonlarıyla bizlere sunacak.
13 Ağustos’ta ise Olgu Kızılay’ın oluşturduğu yaylı sazlar topluluğu Today’s Quintet Barta ve Fialova ile birlikte çalacak. Festivalimizi ve sizleri çok iyi tanıyan iki solistin hazırladığı bu harika programa hazır olun. Shostakovich cello ve piyano sonatından, Gorecki piyano konçertosuna, Tchaikovsky’den Piazzolla’ya…

26 Ağustos’ta Davul Zurna Caz ile festivalimize devam edeceğiz. Türk Roman müziğinin kutlandığı ve Cazla buluştuğu bu gecede, Bilal Karaman direktörlüğünde usta müzisyen Ahmet Özden, Hacı Rüstem Çembeli ve Ergün Şenlendirici sahnede olacaklar. Davul Zurna Caz eskiden beri düşündüğümüz henüz hayata geçmemiş bir festival projemizin adıdır. Bu konseptin ilk konserini sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Şimdiden söyleyelim, bu konserde yerinizde duramayacaksınız.

7 Eylül’de ise bir diğer efsanevi konserimiz sizleri bekliyor. İstanbul’da ilk kez dinleyeceğimiz Macar caz grubu Peter Sarik Trio, Bela Bartok in Jazz konseriyle Fıstıklı Teras’ta olacak. Bela Bartok besteleri üzerine yaptıkları caz aranjmanlarıyla dünyadaki pek çok caz festivalinde alkışları toplayan grubun kurucusu ve piyanisti Peter Sarik ise 2016’da yılın müzisyeni olarak gösterilmiş. Hem klasik müzik hem caz severlerin zevk alacağı bir konser!

Festivalimize, dünyaca bilinen Can Çakmur’un piyano resitaliyle 10 Eylül’de güçlü bir kapanış yapıyoruz. 2018 yılında Hamamatsu Uluslararası Piyano Yarışması ve 2017 yılında Uluslararası İskoç Piyano yarışması birincisi olan piyanist, kariyerini çok genç yaştan itibaren elde ettiği başarılarla süslemiştir. Dünyanın ve Türkiye’nin pek çok yerinde, önemli şeflerle ve orkestralarla solist olarak konserler veren Çakmur, özel bir programla bizlerle olacak.”

Bachçede Yaz Festivali; Sakıp Sabancı Müzesi’nin desteğiyle düzenlenmektedir.
Le Meridien İstanbul Etiler festivalin konaklama sponsorudur.
Kapılar 19.30’da açılır, konserler 20.30’da başlar.
Otopark hizmeti verilmemektedir.


Program

12 Ağustos 2021
Jiri Barta & Terezie Fialova Viyolonsel Piyano Resitali
Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras

13 Ağustos 2021
Jiri Barta, Terezie Fialova & Today’s Quintet
Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras

26 Ağustos 2021
Davul Zurna Caz: Bilal Karaman
Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras

07 Eylül 2021
Peter Sarik Trio: Bela Bartok in Jazz
Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras

10 Eylül 2021
Kapanış Konseri: Can Çakmur Piyano Resitali
Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Bachçede Yaz Festivali Bahçede Yaz Festivali Klasik Müzik Festivalleri Müzik Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
12 Ağustos 2021
Bitiş:
28 Ağustos 2021
Festival Kategorisi:
,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar