Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

AstroFest Uludağ Gözlem Festivali

 20 Ağustos 2021 - 22 Ağustos 2021     Bursa

: / /

Uludağ Gözlem Festivali AstroFest 20-22 Ağustos tarihlerinde Bursa’da düzenlecek.


Uludağ Bursa

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin toplumun bilim toplumuna dönüşmesine katkı sağlayan ve bilimin uygulanabilir ve eğlenceli yönünü halkla buluşturan vizyon projesi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, aklı gece gündüz bilimde olanları “Uludağ Gözlem Festivali“ne davet ediyor.

2015 yılından itibaren Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezin’ce, Uludağ’da “AstroFest” adıyla düzenlenen etkinliğin amacı gece gökyüzü gözlemi yapmak, Güneş sistemimizi daha yakından tanımak, Ay’ı ve gezegenleri, takım yıldızlarını ve bir çok gök cismini dev teleskoplar ile gözlemleyebilmek, uzayla ilgili merak ettiğimiz soruları alanında uzman profesörlerle tartışarak astronomi bilgimizi güçlendirmek ve gün boyu sürecek atölyeler ile gök bilimi hakkında detaylı bilgiye sahip olmaktır.

AstroFest kapsamında gökyüzü gözlemlerinin yanısıra çocuklara ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları, bilim söyleşileri ve doğa yürüyüşleri gerçekleştirilmektedir. Festival boyunca uzay, astronomi, bilim ve teknoloji alanlarında CERN, TÜBİTAK, İstanbul Üniversitesi, Türk Astronomi Derneği, Bursa Amatör Astronomi Klübü gibi kurumlardan temsilciler katılımcılarla bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaşacaktır.

Her yıl bir birinden farklı simaları da konuk eden Astrofest’in bu yıl da çok özel bir konuk listesi var.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


AstroFest AstroFest Bursa AstroFest Uludağ AstroFest Uludağ Gözlem Festivali Astronomi Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
20 Ağustos 2021
Bitiş:
22 Ağustos 2021
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Bursa / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar