Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Aspendos Opera ve Bale Festivali
:

Aspendos Opera ve Bale Festivali

13 Eylül @ 21:00 - 30 Eylül @ 23:30

31. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali 13-30 Eylül tarihlerinde Antalya Serik ilçesinde Aspendos Antik Tiyatro’da gerçekleşecek.


Nerede?

Aspendos Antik Tiyatrosu Belkıs Köyü Serik Antalya

Detaylar

Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk  opera / bale festivali, Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, 1994 yılından bu yana Antalya’da bulunan iki bin yıllık  Antik tiyatroda gerçekleştirilmektedir.

Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, başta Antalya kenti olmak üzere Akdeniz kıyı şeridi boyunca yoğun ilgi görmekte, her yıl 60.000 ‘e ulaşan yerli ve yabancı izleyicisi ile ülkemizin gözde festivallerinin başında gelmektedir. Başlangıcından bu yana, ülkemizin sanat turizmine getirdiği katkılarla da önemli bir konuma ulaşmıştır.

Devlet Opera ve Baleleri’nin organize ettiği önemli sanat etkinliklerinden biri olan Aspendos Opera ve Bale Festivali; başlangıcından beş yıl sonra uluslararası kimliğe kavuşarak, her geçen yıl artan sanatsal kalitesi ile dünyanın önemli topluluklarının katılmak için sıraya girdikleri bir festival haline gelmiştir.

Avrupa’nın saygın kuruluşları arasında olan Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA – European Festivals Association) kabul edilen Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali,  dünyadaki diğer festivallerle birlikte saygın yerini almıştır. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 2015 yılında, dünyanın ilk ve tek “Kalite Yönetim Belgesi” ödülünü (TS-EN-ISO 9001: 2000) alan festivalidir.Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 4.5 Toplam: 2

Puanladınız:


Aspendos Bale Festivali Aspendos Festivali Aspendos Opera Festivali Aspendos Opera ve Bale Festivali Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali Bale Festivali Opera Festivali Bale Festivalleri Müzik Festivalleri Opera Festivalleri Sanat Festivalleri
Başlangıç:
13 Eylül @ 21:00
Bitiş:
30 Eylül @ 23:30
Aspendos Antik Tiyatro
Belkıs, Aspendos Yolu, 07500 Serik
Antalya, Serik Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon