Yükleniyor Festivaller

Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali

 5 Eylül 2020 @ 20:00 - 12 Eylül 2020 @ 23:30     Antalya

: / / / /

27. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali 5-12 Eylül tarihlerinde Antalya Serik ilçesinde Aspendos Antik Tiyatro’da gerçekleşecek.


Detaylar

Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk  opera / bale festivali, Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, 1994 yılından bu yana Antalya’da bulunan iki bin yıllık  Antik tiyatroda gerçekleştirilmektedir.  

Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, başta Antalya kenti olmak üzere Akdeniz kıyı şeridi boyunca yoğun ilgi görmekte, her yıl 60.000 ‘e ulaşan yerli ve yabancı izleyicisi ile ülkemizin gözde festivallerinin başında gelmektedir. Başlangıcından bu yana, ülkemizin sanat turizmine getirdiği katkılarla da önemli bir konuma ulaşmıştır.

Devlet Opera ve Baleleri’nin organize ettiği önemli sanat etkinliklerinden biri olan Aspendos Opera ve Bale Festivali; başlangıcından beş yıl sonra uluslararası kimliğe kavuşarak, her geçen yıl artan sanatsal kalitesi ile dünyanın önemli topluluklarının katılmak için sıraya girdikleri bir festival haline gelmiştir.

Avrupa’nın saygın kuruluşları arasında olan Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA – European Festivals Association) kabul edilen Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali,  dünyadaki diğer festivallerle birlikte saygın yerini almıştır. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 2015 yılında, dünyanın ilk ve tek “Kalite Yönetim Belgesi” ödülünü (TS-EN-ISO 9001: 2000) alan festivalidir. 


Program

5 Eylül 2020 Cumartesi
21:00

Gala Konser

9 Eylül 2020 Çarşamba
21:00
3 Soprano

12 Eylül Cumartesi
21:00

Genç Opera YıldızlarıFestival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Aspendos Antik Tiyatrosu Belkıs Köyü Serik Antalya

Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Tarihçesi Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk  opera / bale festivali, Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, 1994 yılından bu yana Antalya'da bulunan iki bin yıllık  Antik tiyatroda gerçekleştirilmektedir. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, başta Antalya kenti olmak üzere Akdeniz kıyı şeridi boyunca yoğun ilgi görmekte, her yıl 60.000 'e ulaşan yerli ve yabancı izleyicisi ile ülkemizin gözde festivallerinin başında gelmektedir. Başlangıcından bu yana, ülkemizin sanat turizmine getirdiği katkılarla da önemli bir konuma ulaşmıştır. Devlet Opera ve Baleleri'nin organize ettiği önemli sanat etkinliklerinden biri olan Aspendos Opera ve Bale Festivali; başlangıcından beş yıl sonra uluslararası kimliğe kavuşarak, her geçen yıl artan sanatsal kalitesi ile dünyanın önemli topluluklarının katılmak için sıraya girdikleri bir festival haline gelmiştir. Avrupa'nın saygın kuruluşları arasında olan Avrupa Festivaller Birliği'ne ( EFA - European Festivals Association ) kabul edilen Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali,  dünyadaki diğer festivallerle birlikte saygın yerini almıştır. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 2015 yılında, dünyanın ilk ve tek “Kalite Yönetim Belgesi" ödülünü (TS-EN-ISO 9001: 2000) alan festivalidir.

1-2 Eylül 21:00 Carmen 4-5 Eylül 21:00 Kızılordu Konseri 8 Eylül 21:00 Kuğu Gölü 12-13 Eylül 21:00 Aida 16 Eylül 21:00 Troya 18 Eylül 21:00 Gala Konser

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
5 Eylül 2020 @ 20:00
Bitiş:
12 Eylül 2020 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, , , ,
Website:
https://www.operabale.gov.tr/

Şehir

Antalya / Türkiye

Organizatör

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü
Telefon:
(0312) 229 76 25
Website:
https://www.operabale.gov.tr

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar