Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Arguvan Türkü Festivali

 27 Temmuz 2020 @ 12:00 - 28 Temmuz 2020 @ 23:30     Malatya

: / /

15. Uluslararası Malatya Arguvan Türkü Festivali 27-28 Temmuz’da yapılacak.


Nerede?

Malatya

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

devamını oku... kapat

Malatya Arguvan ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Beraberinde CHP İl başkanı Enver Kiraz ve Arguvan Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Hasan Aydın ile birlikte yaptıkları basın açıklamasıyla tüm türkü severleri 27-28 Temmuz tarihinde yapılacak olan 14.Uluslararası Türki Festivaline katılmaya davet etti. Kızıldaş yaptığı basın açıklamasında Festivalin marka olduğunu vurgulayarak 3. lige yükselen Yeşilyurt Belediyespor’u da tebrik etti. Kızıldaş, açıklamasını şöyle sürdürdü. “Toplumun değerlerini ön plana çıkaran Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin amacı, bu coğrafyaya damgasını vuran halkımızın kültürel değerlerini aslına uygun olarak geliştirip Dünya kültürleriyle buluşmasını, birbirinden, etkileşerek evrenselliği beslemesini ve halklar arasındaki dostluğu, kardeşliği geliştirip pekiştirmesini sağlamaktır. Türkülerimizi icra etmek ve kültürümüzü canlandırmak aynı zamanda gelecek nesillere aktarmak için yapılan, Uluslararası statüsü de kazandırdığımız Arguvan Türkü Festivalimizi bu yılda gerçekleştirecek olmanın sevinci içerisindeyiz. Arguvan’da türkü yaşamın bir parçası, çünkü Arguvanlılar; çocuğunu türküyle uyutmuş, tarlasını türküyle sürmüş, ekinini türküyle dermiş, harmanını türküyle savurmuş, sevdiğini türküyle övmüş, düşmanını türküyle yermiş bir coğrafyanın, bir kültürün vazgeçilmez parçası. Türküler hep yaşasın, yaşatılsın diyoruz. Bu anlamda bizlere destek veren, her zaman yanımızda olan, Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin yaşatılması için mücadele eden, katkı sunan herkese teşekkürlerimizi iletiyorum. Tüm türkü severleri, Arguvan’lıları, Arguvan sevdalılarını, gönüldaşlarımızı, dostlarımızı 27-28 Temmuz’da 14. Uluslararası Arguvan Türkü Festivaline davet ediyoruz. Buraya kadar gelen siz değerli basın mensupları ve misafirlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
27 Temmuz 2020 @ 12:00
Bitiş:
28 Temmuz 2020 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Malatya / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar