Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Altın Safran Uluslararası Belgesel Film Festivali

 16 Eylül - 19 Eylül     Karabük

: /

Safranbolu’da bu yıl 22. kez düzenlenecek olan Safranbolu Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali 16-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Karabük

Otel & Ulaşım Sorgula

setur otelz.com touristica tatilbudur.com neredennereye.com

Detaylar

Safranbolu Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivalimizin amacı, başta Safranbolu, genelde yurdumuzda bulunan kültürel değerlerin “Kültürel alt yapısı ile korumanın sürekliliğinin sağlanması” olarak gelecek nesillere taşınmasına gerekli duyarlılığı sürdürmek, belgesel film festivali aracılığı ile güncelleştirmektir. “Kültürel Miras ve Korumacılık” temasının ışığı altında tarihsel, kültürel ve doğal çevrenin geleceğe taşımasını sağlayabilmektir.

Kendine özgü koruması ile günümüze Osmanlı sivil mimarisini tüm ihtişamı ile getirmeyi başarmış tarihi kent Safranbolu; yine kendine özgü bir festivalin startını Eylül 2000 de vererek 5. yılında (2004) uluslararası boyuta taşıyarak kendisi gibi tüm dünyanın dahil olabileceği bir organizasyon haline bürünmüştür.

UNESCO Miras Listesinde yer alan Safranbolu’da 2000 yılında başlanılan ve 19 yıldır aralıksız olarak gerçekleştirilen, Safranbolu Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivalin bu yılki ana teması “Kültürel Miras ve Korumacılık”, yan teması ise “Safran” olarak belirlendi. Yurtiçi ve yurtdışından birçok sanatçı ve sanatseveri bir araya getiren festival kapsamında ayrıca Safranbolu’nun ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması ve kültür turizmine katkıda bulunmak amacıyla “Belgesel Film Yarışması” ve “Fotoğraf Yarışması” gerçekleştirilecek, dereceye giren eserler ödüllendirilecek. Son başvuru tarihi 12 Eylül olan yarışmalar için başvurular www.altinsafran.org adresinden online olarak yapılabilecek.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Altın Safran Belgesel Film Festivali Altın Safran Film Festivali Altın Safran Uluslararası Belgesel Film Festivali Safranbolu Film Festivali

Detaylar

Başlangıç:
16 Eylül
Bitiş:
19 Eylül
Festival Kategorisi:
,
Website:
https://altinsafran.org/

Şehir

Karabük / Türkiye

İlçe

Safranbolu

Yorum Bırakın

Avatar